×

Polała synka wodą, aby się schłodził. Nie myślała, że wąż ogrodowy doprowadzi do takiej tragedii

Lato to czas, w którym oddajemy się przyjemnościom dostępnym pod wieloma postaciami. W ciągu dnia rozkoszować się można słońcem i kąpielami wodnymi, a wieczorem można położyć się na kocu i obserwować gwiazdy.

Oczywiście pamiętać należy, że o ile natura jest piękna, potrafi być też bardzo niebezpieczna. Mówiąc wprost, nierozsądnie jest zapomnieć o tym, że mogą atakować nas komary, słońce może za mocno przygrzać, a deszcz mocno zmoczyć.

Poparzenia nie tylko od słońca?

Departament Pożarnictwa i Ratownictwa Las Vegas został poinformowany o tym, że w pewnym domostwie wąż ogrodowy mocno poparzył malutkie dziecko.

UWAGA! ZDJĘCIE JEST DRASTYCZNE!

Jak woda z węża ogrodowego mogła aż tak poparzyć?

Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co pozostało wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, woda może bardzo szybko się nagrzać. Jeśli kiedykolwiek wystawiłeś wodę po to, aby się nagrzała na zewnątrz, dobrze wiesz, o czym mówimy.

Niestety strażacy z Las Vegas zostali wezwani na miejsce, gdzie doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Mały chłopiec został poparzony wodą z węża ogrodowego. Wspomniana woda zalegająca w wężu nagrzała się od słońca, a następnie została niewinnie rozpylona na niemowlę, powodując bolesne poparzenia. Nie trzeba dodawać, że takie temperatury mogą być niezwykle niebezpieczne, o czym świadczy zdjęcie powyżej.

Co robić?

Strażacy zalecają, aby woda wypłynęła z węża przez jakiś czas zanim zostanie skierowana na ludzi lub zwierzęta. Chociaż ten incydent miał miejsce w Las Vegas, ostrzeżenie jest tak samo istotne, niezależnie od miejsca, w którym mieszkasz.

Warto ostrzec wszystkich, którzy nie wiedzieli o tym, że wąż ogrodowy może doprowadzić do takiej tragedii

Polecane

Może Cię zainteresować