×

W plastikowej torbie odkryto zwłoki dziecka. 9-latek umarł na skutek uduszenia

W plastikowej torbie odkryto zwłoki dziecka. Policja potwierdziła, że jest to chłopiec, którego rodzice jakiś czas wcześniej zgłosili porwanie. 9-latek był przez dwa dni poszukiwany przez śledczych.

Przemoc w Indiach

Indie pod wieloma względami uchodzą za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. O ile ludzie darzą wielkim szacunkiem tzw. „święte krowy”, o tyle przemoc wobec dzieci jest tam niemal na porządku dziennym. Mierzący się ze skutkami przeludnienia kraj nie jest w stanie uchronić najmłodszych przed agresją ze strony otoczenia.

Dane organizacji pozarządowej NCRB pokazują, że w ubiegłym roku każdego dnia w Indiach miało miejsce aż 350 przestępstw przeciwko dzieciom. W równie tragicznej sytuacji znajdują się kobiety. Skala gwałtów oraz tzw. zabójstw posagowych jest zatrważająca. Z raportu Amnesty International opublikowanego w 2017 roku wynika, że w 2015 roku zgłoszono w tym kraju 327 tys. aktów przemocy wobec kobiet i dziewczynek. Jedynie 1 proc. kobiet zgłosiło przestępstwo na policję.

Niestety zmagający się ze skrajną biedą i rozwarstwieniem społecznym kraj nie ma narzędzi, aby przeciwdziałać eskalacji tych zjawisk. Przemoc fizyczna oraz seksualna to w Indiach wynik podtrzymywania patriarchalnego, konserwatywnego społeczeństwa. Żyjący na granicy egzystencji ludzie nie mają możliwości dochodzenia swoich praw. Z kolei, system ścigania i karania oprawców jest nieskuteczny.

smutna kobieta
Pxhere

W plastikowej torbie odkryto zwłoki dziecka

W minioną środę w Dwarce, położonej na przedmieściach New Dehli policja natrafiła na ciało dziecka umieszczone w plastikowej torbie. Wkrótce wyszło na jaw, że jest to ten sam chłopiec, który zaginął dwa dni wcześniej. Rodzice już w poniedziałek zgłosili służbom porwanie dziecka pochodzącego z dzielnicy Uttam Nagar.

Wstępna analiza zwłok wykazała, że 9-latek posiada liczne obrażenia. Rany znajdowały się na szyi, a także w innych miejscach ciała.

Indyjska telewizja NDTV poinformowała, że w śledztwie zatrzymano już kilka osób. Trwają przesłuchania kolejnych ludzi. Wkrótce odbędzie się sekcja zwłok, która dostarczy więcej informacji na temat okoliczności śmierci 9-latka. Śledczy zabezpieczyli już zapis z kamer monitoringu z okolicy. Policja ma nadzieję, że dzięki nagraniom uda się zidentyfikować sprawców zbrodni. Na chwilę obecną funkcjonariusze przypuszczają, że dziecko zmarło na skutek uduszenia. Po śmierci chłopiec został wrzucony do plastikowej torby.

Nie podano do wiadomości publicznej, kto znalazł torbę ze zwłokami. Gazeta „Hindustan Times” poinformowała, że policja wezwała na komisariat rodziców i krewnych zmarłego chłopca. Funkcjonariusze przesłuchali krewnych 9-latka oraz niespokrewnione osoby, które mogą przyczynić się do szybszego rozwoju śledztwa.

w plastikowej torbie odkryto zwłoki dziecka 2
Pixabay

Niedawno media obiegła wiadomość o strasznym wypadku drogowym, do którego doszło w Indiach. Usiłując ominąć krowy, kierowca doprowadził do śmierci wielu ludzi.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay/Zdj. ilustrujące (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij