×

14 strasznych tortur, które w średniowieczu nie dziwiły nikogo. Dziś są czymś niewyobrażalnym

Z kart historycznych książek wiemy, że w przeszłości ludzie byli karani za przewinienia, których nawet nie popełnili. Ciężko było się wybronić i udowodnić niewinność. Zamiast tego, kaci chętnie odbierali życie i torturowali, aby inni zrozumieli, że tak nie powinno się postępować. Dziś przybliżymy Wam te najstraszniejsze kary, których na szczęście nie ma we współczesnym świecie.

1. Zgniatacz głowy

Po tym, gdy ofiara umieściła głowę w maszynie, obciążało się ją i miażdżyła. Osoba od razu umierała.

2. Kołyska Judasza

Na szczycie piramidy umieszczano człowieka kroczem, a następnie powoli opuszczano na ostrą piramidę.

3. Kocia łapka

Służył do rozdzierania ciała. Częściej zdarzało się, że ofiary nie umierały od samej tej czynności, a od infekcji spowodowanej zanieczyszczonymi kolcami.

4. Rozciąganie

Rozciąganie wszystkich czterech kończyn powodowało bardzo bolesną i powolną śmierć.

5. Koło

Można było z niego korzystać na kilka sposobów. Jednym z nich było miażdżenie przymocowanych kończyn do żelaznych prętów. Można było także pod spodem umieścić ogień i powoli gotować ofiarę.

6. Rozgniatanie kości

Uważano, że jest to wyjątkowo skuteczne narzędzie tortur, ponieważ ofiara mogła przetrwać nawet kilka 'sesji' takiej męki.

7. Hiszpański osioł

Szczególnie lubiany przedmiot tortur przez hiszpańską inkwizycję. W ten sposób uwielbiali karać heretyków. Sadzono osobę na czymś, co przypominało odwróconą literę V z metalowymi wypustkami. One wbijały się w ciało ofiary.

8. Krokodyli uścisk

Umieszczano twarz lub stopę w środku. Bardzo brutalna kara.

9. Byk

Do metalowej konstrukcji wkładano ofiarę, a pod bykiem rozpalana ogień. Człowiek dosłownie gotował się w środku.

10. Piłowanie

Tu nie ma, co wyjaśniać. Ofiara była przecinana najczęściej na pół i umierała w ogromnych męczarniach.

11. Nabijanie na pal

Oto kolejna ręczna metoda torturowania ludzi. Duży pal umieszczano w ziemi, a następnie nabijano na niego człowieka. Niestety niektórzy przeżywali nawet do 3 dni.

12. Trumna zagłady

Wkładano ludzi do metalowej konstrukcji i w ten sposób przetrzymywano, wystawiając na przeróżne warunki pogodowe. Większość umierała z wycieńczenia.

13. Rozpruwacz piersi

Podgrzewano metal, aby łatwiej było uciąć lub uszkodzić kobiece piersi. Stosowano na kobietach, które podobno dopuściły się cudzołóstwa.

14. Gruszka udręki

Narzędzie używane do torturowania kobiet, które dokonywały aborcji, a także kłamców i homoseksualistów. Wkładano w miejsce intymne, obracano śrubę, aby urządzenie się rozszerzyło i tym samym rozerwało skórę.

Polecane

Może Cię zainteresować