×

Tipsy do stóp. Długie paznokcie u stóp zyskują coraz więcej fanek

Tipsy do stóp zyskują spore uznanie, zwłaszcza w tym sezonie. Co stoi za fenomenem przedłużania paznokci u stóp i jak one się prezentują?

Tipsy do stóp

Wielkie „szpony” na rękach, które jeszcze kilka lat temu mocno bulwersowały, dziś są normą. Jednakże teraz kobiety chcą się wyróżniać w kolejny wyjątkowy sposób — za pomocą długich tipsów do stóp. Czy to bezpieczne? Nie każda stylistka tak uważa. W rozmowie z portalem styl.fm Wiktoria z warszawskiego salonu stylizacji paznokci jest im przeciwna i sama ich nie robi:

Ja zdaję sobie sprawę z tego, że teraz taka jest moda, ale u mnie w salonie tego nie robię, bo nie chcę później być odpowiedzialna za to, że ktoś zrobi sobie krzywdę. Nikt mnie nie przekona, że taka stylizacja paznokci jest bezpieczna.

Mając tak przedłużone paznokcie, szanse założenia pełnego obuwia praktycznie maleje do zera… jednak czego nie robi się dla mody. Spójrzcie na poniższe zdjęcia i sami oceńcie, czy taka stylizacja jest ładna.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @pedisrcool

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @pedisrcool

Długie paznokcie a bezpieczeństwo

Zapuszczanie długich paznokci na stopach może być niebezpieczne. Mają one tendencje do zawijania się, co za tym idzie, mogą utrudnić chodzenie. W najgorszych przypadkach dochodzi do wrastania paznokcia w strukturę skórną, a to może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Nie zmienia to jednak faktu, że tipsy do stóp w ostatnich miesiącach robią furorę i na pewno są bezpieczniejszą alternatywą od zapuszczania paznokci. Jednakże one także mogą utrudniać chodzenie i doprowadzić do przypadkowego upadku.

Jednakże zdarzają się osoby, które zapuszczają swoje paznokcie, aby pobijać rekordy. Jedną z nich jest Shilenkova Elena, blogerka z Rosji. Zapuściła ona najdłuższe paznokcie w swoim kraju. A wszystko zaczęło się od pewnego zakładu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @pedisrcool

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @pedisrcool

Źródła: styl.fm, www.medonet.pl, www.papilot.pl

Może Cię zainteresować