×

Długie paznokcie u niemowlęcia. Te zdjęcia wywołały w sieci poruszenie

Stylizacja paznokci u niemowlęcia wywołała wiele kontrowersji. Internauci zwracają uwagę, że dziecko może zrobić sobie krzywdę ostrymi tipsami.

Niepokojące zdjęcia

Zdjęcie malutkiej, niemowlęcej rączki z długimi spiczastymi paznokciami wywołało zamieszanie w Internecie. Jak się okazało, fotografie ukazały się na facebookowym profilu stylistki paznokci, która zachęca do korzystania z jej usług, obiecując niskie ceny.

Co do tego, na ile pokazane na zdjęciu paznokcie są naturalne, zdania są podzielone. Wiele osób wydaje się przekonanych, że maluch ma założone tipsy. Tę hipotezę zdają się potwierdzać inne zdjęcia malutkiej rączki z paznokciami o różnych kształtach i stylach, jednak wszystkie wydają się o wiele za długie, by mogły urosnąć naturalnie.

Większość internautów nie kryje oburzenia pomysłem zakładania tipsów niemowlęciu. Odkąd niepokojące zdjęcia pojawiły się w serwisie Reddit i na Twitterze, na ich temat toczy się ożywiona dyskusja.

Jeden z internautów zaproponował, nie owijając w bawełnę:

To tandetne i głupie. Obciąć dziecku paznokcie, żeby nie zrobiło sobie krzywdy!

 

Stylizacja paznokci u niemowlęcia

Inni zwracają uwagę, że niemowlęta często machają rączkami w sposób nieskoordynowany, więc tym łatwiej mogą zrobić sobie krzywdę długimi spiczastymi paznokciami. Zresztą nawet wiele dorosłych kobiet, przyzwyczajonych do długich paznokci, mogłoby mieć problem z takimi szponami, a co dopiero malutkie dziecko.

Pomijając już niebezpieczeństwo, że tips mógłby się odkleić akurat, gdy dziecko będzie trzymało rączkę w buzi. Jak brutalnie zwrócił uwagę jeden z komentujących:

To taka sytuacja, gdy swędzenie oka może skończyć się trwałą ślepotą.

Inni pisali, że nawet krótkie paznokcie w zupełności wystarczają dziecku do tego, żeby się podrapać do krwi, a takimi, jak na zajęciu, mogłoby po prostu rozorać sobie twarz. Niektórzy wyrażali poparcie dla zabiegów upiększających dla niemowląt, jednak nawet oni przyznawali, że takie paznokcie to przesada:

Rozumiem malowanie paznokci u niemowląt, ale przyklejanie sztucznych? To zbyt niebezpieczne.

Co więksi optymiści wyrażali nadzieję, że zdjęcia nie są prawdziwe, tylko przerobione w Photoshopie. Widocznie ciągle nie stracili wiary w naturalny rozsądek rodziców…

 

Źródła: kobieta.onet.pl, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować