×

Małpki umieszczano w szczelnych komorach. Przez 4 godziny wpuszczano tam trujące spaliny

Ta informacja wstrząsnęła całym światem. „New York Times” ujawnił kolejny skandal w przemyśle motoryzacyjnym. Chodzi o firmę Volkswagen i testy na zwierzętach…

Szokujące odkrycie

„New York Times” ujawnił informacje o badaniach, które były przeprowadzane na małpach. Wykonywało je amerykańskie centrum badawcze LRRI. A zleciła je Europejska Grupa Badawcza ds. Zdrowia w Sektorze Transportu (EUGT), która została założona przez koncerny takie jak: Volkswagen, BMW, Daimler oraz Bosch.

Netflix
Netflix

Na ludziach również!

Okazało się, że testowano na małpach, jakie skutki niesie wdychanie spalin z wysokoprężnych silników. To jeszcze nie wszystko, odkryto też, że w Niemczech takie badania przeprowadzano również na ludziach.

Netflix
Netflix

Przerażający eksperyment

Na platformie Netflix można obejrzeć serial „Brudna forsa”. To jego pierwszy odcinek dotyczy właśnie problemu emisji spalin w Volkswagenach. Co więcej, obnaża także oszustwa firmy. Przedstawiono w nim również, jak dokładnie miały wyglądać wspomniane wcześniej testy na zwierzętach. Małpkom pobierano krew, następnie zamykano je w szczelnych pomieszczeniach, gdzie przez 4 godziny wdychały spaliny.

Netflix
Netflix

Kto jest za to odpowiedzialny?

29 stycznia Matthias Müller, szef koncernu Volkswagen, odciął się od przerażających testów i nazywał je „niesłusznymi, nieetycznymi oraz oburzającymi”. Takie same oświadczenia wydali szefowie BMW oraz Daimlera. Zarządzający firmą Bosh poinformowali, że ich koncern już rok przed rozpoczęciem badań zdecydował się wystąpić z EUGT.

Z kolei dzień później do dymisji podał się dyrektor wykonawczy Volkswagena – Thomas Steg. Wziął na siebie całą odpowiedzialność za wszystkie zdarzenia, które miały miejsce.

Netflix
Netflix

Jak można robić takie rzeczy w XXI wieku?!

Może Cię zainteresować

zamknij