×

Na wakacjach znalazł pod wodą aparat. Teraz szuka Polki ze zdjęcia

Kilka dni temu na fanpage’u Deutsche Welle Polska pojawił się niecodzienny wpis. Jest to, prośba o pomoc w poszukiwaniach Polki, która zgubiła aparat fotograficzny na Krecie.

Niezwykła historia

Takie sytuacje już się zdarzały w przeszłości i często kończyły się sukcesem, oczywiście dzięki zaangażowaniu internautów. Tym razem historia jest niezwykła z powodu miejsca, gdzie odnaleziono aparat.

Szczegóły dotyczące aparatu

Sprzęt fotograficzny (Nikon Coolpix AW130) znajdował się w wodzie na głębokości 3 metrów!

Znalazł go 7 października 2018 r., mąż Susan Bonney-Cox (dziennikarki DW), podczas nurkowania w Matali na Krecie. Aparat był zaklinowany między skałami, ale po kilku próbach udało się i Philip wydobył go. Jak się okazało, sprzęt nadal działał, a karta SD nie została uszkodzona.

Zawartość karty pamięci

Poza przybliżeniem okoliczności znalezienia sprzętu, w poście na Facebooku opisano także zawartość karty pamięci:

Były na niej zdjęcia i filmiki datowane na początek września. Wśród nich nieliczne ujęcia tej kobiety, która na filmikach mówi po polsku. Pojawia się też mężczyzna. Reszta to podwodne pejzaże. Menu kamery jest również po polsku.

Susan, jeszcze w październiku, próbowała na własną rękę szukać polskich turystów. Udostępniła inne zdjęcie pary na swoim prywatnym profilu.

Siła Internetu

Wpis na DW Polska, kończy się zachętą, aby wziąć udział we wspólnych poszukiwaniach właścicieli aparatu.

Może uda nam się wspólnie znaleźć tę parę? Niezależnie kim są, z pewnością ucieszą się z odzyskanych zdjęć z rajskich wakacji. Zróbmy im miły prezent noworoczny

Pomożecie?

Może Cię zainteresować

zamknij