×

Masz jakąś znajomą blondynkę? To lepiej ją pozdrów, bo dziś wypadł Światowy Dzień Pozdrawiania Blondynek! I nie chodzi tutaj, aby opowiadać kawały!

Światowy Dzień Pozdrawiania Blondynek

Dziś wypada jedno z wielu świąt nietypowych, a jest nim Światowy Dzień Pozdrawiania Blondynek. W tym dniu lepiej bądźcie mili dla wszystkich blondynek! Lepiej dmuchać na zimne i nie kusić losu. Nigdy nie wiadomo, czy w tym dniu kobiety o blond włosach nie nabywają mistycznych mocy…

Wiedzieliście, że słynne żarty z blondynek pojawiły się w 1775 roku? Wszystko za sprawą sztuki satyrycznej Les curiosites de la Foire w której żartowano z inteligencji kobiet o blond włosach. Przedstawiono w niej postać Rosalie Duthe, która była wyjątkowo mało inteligentną francuską kurtyzaną o blond włosach. Przez długi okres w historii ten kolor włosów był kojarzony z kobietami lekkich obyczajów.

Faceci wolą blondynki?

Brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Westminster chcieli sprawdzić, który kolor najbardziej uwodzi facetów. W badaniu wzięło udział 130 mężczyzn oraz 3 kobiety o różnych kolorach włosów (blondynka, brunetka oraz rudowłosa). Faktycznie największą popularnością cieszyła się kobieta o blond włosach, jednak nie wynikało to wyłącznie z atrakcyjności!

Mężczyźni postrzegają blondynki jako „młodsze oraz bardziej skore do flirtu” oraz uważają, że takie kobiety są bardziej „bezradne”. Zmniejsza to lęk przed flirtowaniem oraz zapytaniem o numer czy próbach umówienia się na spotkanie. Jeśli chodzi o urodę wygrywają… brunetki. W męskiej duszy są postrzegane jako dojrzałe i idealne partnerki do stałego związku.

Najgorzej wypadła rudowłosa kobieta, która nie cieszyła się zbytnim zainteresowaniem wśród mężczyzn. Czyżby mit o niezwykłej mocy przyciągania rudych włosów właśnie runął?

Wszystkim Paniom o blond włosach pozdrawiamy i składamy najserdeczniejsze życzenia  ❤

Polecane

Źródła: Dziś Światowy Dzień Pozdrawiania Blondynek Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-dzis-swiatowy-dzien-pozdrawiania-blondynek,nId,2152820#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome, www.eska.pl, kiedyjest.eska.pl, facet.wp.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay, Instagram

Może Cię zainteresować