×

Świąteczny test: sprawdź, czy jesteś spostrzegawczy

Po świętach i przy okazji rozpoczęcia nowego roku, często myślimy o trenowaniu ciała. Ale czy równie dużo uwagi poświęcamy treningom mózgu? Świąteczny test na spostrzegawczość to doskonała okazja, żeby pogimnastykować nieco nasz mózg, poprawić spostrzegawczość i koncentrację. Ciekawą łamigłówkę przygotował portal christmastreeworld.co.uk.

Jak ćwiczyć mózg?

Czy tego chcemy, czy nie, z wiekiem zaczyna szwankować nie tylko zdrowie fizyczne, ale i nasza sprawność umysłowa. Ale w obu przypadkach jest sporo rzeczy, które możemy zrobić, żeby sobie pomóc – gimnastyka ciała i mózgu to inwestycja, która będzie procentować w przyszłości.

Gdy trzymamy się utartych szlaków, jest nam wygodnie i czujemy się bezpiecznie. Ale nasz mózg otrzymuje wtedy zbyt mało stymulacji, by mógł dalej się rozwijać. Możemy go wesprzeć, codzienne wykonując zadania, które pobudzają mózg do pracy poprzez aktywowanie nowych połączeń nerwowych.

Jest wiele czynności, które możemy uznać za doskonały trening umysłu. Wśród nich są m.in. gry, rozwiązywanie krzyżówek, uczenie się na pamięć wiersza lub tekstu piosenki, rozwiązywanie łamigłówek. Najważniejsze, by stawiać przed sobą nowe wyzwania i nie tracić motywacji.

Świąteczny test na spostrzegawczość

Wcale nie musimy daleko szukać, by móc trenować mózg. Skoro i tak wiele godzin spędzamy na surfowaniu w sieci, warto spożytkować ten czas, pracując nad swoim umysłem, poprawiając koncentrację i spostrzegawczość.

Z okazji Gwiazdki portal christmastreeworld.co.uk przygotował świąteczną łamigłówkę. Do tej pory rekordzista rozwiązał zagadkę po 66 sekundach. Uda Ci się zrobić to szybciej?

Łamigłówka przedstawia świąteczny jarmark, na którym widzimy rozgardiasz – choinkę, karuzelę, a także stoiska, przy których klienci robią ostatnie zakupy przed świętami. I gdzieś w tym rozgardiaszu ukrył się renifer. Spróbujesz go odnaleźć? Ile czasu Ci to zajmie?

Rozwiązanie zagadki znajduje się poniżej:

W ile udało Ci się dostrzec renifera?🤔😉

Może Cię zainteresować

zamknij