×

Starszy mężczyzna siedział i uczył się na krawężniku. Kryje się za tym historia jakich mało!

Gdy tylko zobaczył siedzącego na krawężniku starszego mężczyznę sporządzającego notatki, natychmiast zaczął robić mu zdjęcia, aby następnie wrzucić je do mediów społecznościowych.

To zupełnie normalne, że zarówno dzieci, jak i młodzież poświęcają sporo czasu na naukę, a rodzice wspierają ich finansowo mając przy tym nadzieję, że w przyszłości znajdą dobrze płatną pracę.

Jednak, gdy internauta Bernard Nebria zauważa starszego mężczyznę siedzącego na ulicy, poczuł się niezwykle zmieszany, a zarazem szczęśliwy i dumny, że pomimo swojego wieku starszy pan wciąż pragnie się rozwijać!

Pod zamieszczonym przez siebie zdjęcie napisał:

„Byłem w drodze do szkoły, gdy zrobiłem to zdjęcie. Poczułem inspirację do studiowania, ponieważ zobaczyłem starszego pana uczącego się na ulicy. Miał 7-8 zeszytów i ołówek, a ubrany był w… szkolny mundurek!”

„Sprawiłeś, że poczułem się dumny. Niech Bóg Cię błogosławi.”

„Często jest tak, że ubodzy nie mogą chodzić do szkoły, nawet jeśli chcą, podczas gdy bogaci nie chcą do niej iść.”

Choć Bernard chciał pokazać, jak ważna jest edukacja w dzisiejszym świecie, poprzez zdjęcia dowiódł również, że na edukację nigdy nie jest za późno. Internauci szybko zwrócili uwagę, że to mężczyzna, który w tamtejszej okolicy jest znany jako Nixon.

Od momentu udostępnienia zdjęcia, coraz więcej osób twierdziło, że rozpoznaje starca. Według nich, każdego dnia przebiera się za inną osobę! Internauci uważają, że raz był policjantem, widziano go jako urzędnika, a nawet kierownika ruchu drogowego. Tego dnia najwyraźniej postanowił stać się uczniem. Ile w tym prawdy?

Niektórzy twierdzą, że mężczyzna może cierpieć na pewnego rodzaju niestabilność psychiczną, która przejawia się w odgrywaniu różnych ról w poszczególne dni. Choć jest to bardzo możliwe, nie zmienia to faktu, że swoim zachowaniem i udostępnionymi przez Bernarda zdjęciami mógłby zainspirować wiele osób!

Może Cię zainteresować