×

16 przerażających zdjęć, na których uchwycono duchy. Gęsia skórka gwarantowana

Czy duchy istnieją? Chociaż nigdy nie będziemy w stanie odpowiedzieć na to pytanie, jedno jest pewne – duchy, widma, zjawy i ogólnie zjawiska nadprzyrodzone fascynują nas od tysiącleci i wielu ludzi wierzy w te rzeczy. W przeszłości duchy były wyłącznie przedmiotem legend, przerażających opowieści ludowych, ale w dzisiejszych czasach, kiedy aparaty fotograficzne i nowoczesne technologie są dostępne, duchy są często rzekomo fotografowane i filmowane.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci wykonano tysiące zdjęć duchów, z których ogromna większość została prędzej lub później uznana jako fotomontaż

Są jednak niesamowite zdjęcia, które nie zostały zdemaskowane i ciężko uznać, czy to faktycznie zabawa aparatem, czy moment, w którym uchwycono ducha. Nie wiemy, czy te zdjęcia są prawdziwe, ale wiemy na pewno, że wszystkie wyglądają niepokojąco i przerażająco. Gotowi?

#1 Duch na schodach

Zdjęcie zrobione 19 września 1936 roku przez kapitana Huberta C. Provanda, londyńskiego fotografa pracującego dla magazynu Country Life, ukazuje ducha znanego jako Brown Lady of Raynham Hall.

Straszne duchy na zdjęciach
Imgur

#2 Duch dziadka

To zdjęcie zrobione przez Denise Russel w 1997 miało być zwykłym zdjęciem jej babci. Jednak kilka lat później w końcu odkryła, że zdjęcie pokazuje również postać, która wyglądała jak mąż jej babci, który zmarł prawie dokładnie 12 lat temu od dnia zrobienia zdjęcia.

Imgur

#3 Duch lorda Combermere

To zdjęcie biblioteki w opactwie Combermere, dawnym klasztorze w Cheshire w Anglii, zostało wykonane przez Sybell Corbet w 1891 roku. Upiorna postać mężczyzny siedzącego na krześle jest podobno duchem lorda Combermere. Problem polega na tym, że zdjęcie zostało zrobione podczas pogrzebu wicehrabi, który odbył się 4 mile od biblioteki.

Straszne duchy na zdjęciach
Imgur

#4 Kapłanka rumuńska

Od dawna mówi się, że hotel Decebal w Bacau we wschodniej Rumunii ma ukryty skarb. Mówi się również, że duch kapłanki strzeże skarbu. Ta fotografia z 2008 roku jest jednym z najbardziej solidnych dowodów na to, że pogłoski mogą być prawdziwe.

Imgur

#5 Duch dziewczynki

To zdjęcie młodej dziewczyny wyglądającej z budynku, w którym szaleje ogień, zrobiono podczas pożaru w 1995 r. ratuszu Wem w Shropshire w Anglii. Zdjęcie zrobione przez miejscowego fotografa po drugiej stronie ulicy. Niby nic niezwykłego do momentu aż wywołał zdjęcia.

Imgur

#6 Nawiedzony szpital

Zdjęcie zrobione w Waverly Hills w Kentucky i podobno widać na nim ducha pielęgniarki, która popełniła samobójstwo w sali 502. Legenda mówi, że pielęgniarka dowiedziała się, że jest w ciąży z właścicielem kliniki. Nie mieli małżeństwa, a kobieta cierpiała na gruźlicę. Dziś mówi się, że to jedna z najbardziej nawiedzonych miejsc w USA.

Imgur

#7 Duch w herbaciarni

W 2012 rok w herbaciarni w Perth w Szkocji złapano postać, która wyglądała jak duch. Dan Clifford, właściciel herbaciarni, powiedział, że on i jego pracownicy doświadczali dziwnych rzeczy i słyszeli dziwne głosy przed tym incydentem.

Straszne duchy na zdjęciach
Imgur

#8 Chłopiec na farmie

Projektant Neil Sandbach przypadkowo złapał tę postać w Tewin Bury Farm w Hertfordshire, w południowej Anglii. Pracownicy, którzy byli akurat w gospodarstwie potwierdzili później, że widzieli postać chłopca ubranego na biało.

Imgur

#9 Duch na torach

To zdjęcie wykonano na przejściu kolejowym w San Antonio w Teksasie. Podobno przejście nawiedzają duchy dzieci, które zginęły tam w tragicznym wypadku w latach 40. XX wieku. Od tego czasu uważa się, że każdy samochód, który zatrzymuje się na skrzyżowaniu jest pod opieką tych dzieci.

Straszne duchy na zdjęciach
Imgur

#10 Postać na schodach

Ks. Ralph Hardy, emerytowany duchowny z White Rock w Kolumbii Brytyjskiej, zrobił to słynne zdjęcie w 1966 roku. Pierwotnie chciał tylko zrobić zdjęcie eleganckich schodów w Narodowym Muzeum w Greenwich w Anglii. Jednak po wywołaniu okazało się, że zdjęcie ukazało zasłoniętą postać wchodzącą po schodach.

Imgur

#11 Duch Roberta A. Fergusona

To zdjęcie zrobiono 16 listopada 1968 roku, kiedy Robert A. Ferguson wygłaszał przemówienie na konwencie spirytystycznym w Los Angeles w Kalifornii. Obok niego pojawiła się postać, którą później Robert rozpoznał. To był jego brat Walter, który zmarł w 1944 roku podczas II wojny światowej.

Imgur

#12 Duch na Filipinach

To niepokojące zdjęcie zrobiono w 2000 roku w Manilli na Filipinach. Dziewczyny poprosiła przechodnia o zrobienie im zdjęcia za pomocą aparatu w telefonie (stąd obraz w niskiej rozdzielczości). Rezultat przeraża każdego. Ktoś ewidentnie trzyma dziewczynę za ramię.

Straszne duchy na zdjęciach
Imgur

#13 Niewidoczny pilot

W 1987 roku, kiedy to zdjęcie zostało zrobione, pani Sayer i jej przyjaciele odwiedzali Fleet Air Arm Station w Yoevilton, Somerset w Wielkiej Brytanii. Przyjaciele pani Sayer zrobili to zdjęcie, gdy ta siedziała w helikopterze pilota. Po wywołaniu kobieta była przerażona, bo dobrze wiedziała, że nikt wówczas z nią nie siedział.

Imgur

#14 Niewyraźna postać

Zdjęcie zrobione przez wielebnego R.S. Blance w Corroboree Rock, w Alice Springs w Australii w 1959 roku. Ta słynna fotografia ukazuje przezroczystą postać kobiety trzymającej ręce w kierunku twarzy, spoglądającej w dal.

Straszne duchy na zdjęciach
Imgur

#15 Duch w zakładzie pogrzebowym

Ten biały duch pojawił się jednej nocy tuż po północy w Wolfe Pub w Penrith, Cumbria w Wielkiej Brytanii. Monitoring zarejestrował, jak duch się przemieszcza i nagle znika w suficie. Miejscowi twierdzą, że budynek kiedyś używano jako zakład pogrzebowy.

Imgur

#16 Zamordowana żona

Duch wędrujący po moście w Oak Grove w stanie Kentucky jest rzekomo nieszczęśliwą żoną, którą zrzucono z mostu do wody. Została zamordowana przez męża żołnierza w latach sześćdziesiątych.

Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij