×

Ten biedny mężczyzna został odrzucony przez córkę bogacza. 10 lat później spotkał ją ponownie…

Kiedy byłam młodsza, wolałam przystojnych i zabawnych mężczyzn. Ale z biegiem czasu inteligencja, zrozumienie i odpowiedzialność stała się dla mnie bardziej atrakcyjna. Zaczęłam szukać takiego faceta, bo chciałam mieć kochającego męża, który będzie opiekował się naszymi dziećmi. 

Jednak nie mam wątpliwości, że istnieją kobiety, które stawiają na pierwszym miejscu coś zupełnie innego podczas poszukiwania idealnego partnera – takie, które szukają mężczyzn, którzy mogą dać im wszystko czego zechcą. Z tego powodu, mają tendencję do sprawdzania zawartość konta bankowego mężczyzny zanim poznają ich osobowość i charakter.

Tak jest w przypadku tej popularnej opowieści o człowieku odrzuconym przez córkę bogacza, bo nie wytwarzał wystarczającej ilości pieniędzy, aby zaspokoić jej rozrzutny styl życia. Dziesięć lat później przypadkowo natknęli się na siebie…

Przeczytaj historię miłości jedynej w swoim rodzaju.

1

Biedny chłopak zakochał się w córce bogacza. Pochłonięty miłością do dziewczyny, oświadczył się jej. Jednak ona szyderczo odrzuciła go, mówiąc:

„Twoje miesięczne wynagrodzenie jest równe moim codziennym wydatkom. Jak możesz oczekiwać, że poślubię kogoś takiego, jak ty? Nigdy Cię nie pokocham, więc zapomnij o mnie. Znajdę i poślubię kogoś na poziomie.”

Mimo tak bolesnego odrzucenia, z jakiegoś powodu, chłopak nie mógł o niej zapomnieć. Około 10 lat później, natknęli się na siebie przypadkiem w centrum handlowym.

2

Mężczyzna, który usłyszał te bolesne słowa od kobiety, o którą się troszczył, powstrzymał łzy i nie odezwał się ani słowem.

Nie minęło kilka chwil, gdy mąż kobiety pojawił się u jej boku. Ale zanim zdążyła się odezwać, jej mąż rozpoznał mężczyznę i powiedział:

„Dzień dobry! Widzę, że poznał Pan moją żonę!”

„Dzień dobry panu…?” – odpowiedział.

„Carter, proszę pana!”

Po czym odwrócił się do żony i powiedział:

„Żono, chciałbym, abyś poznała mojego szefa. Jest autorem 100-milionowego projektu, nad którym dla niego pracuję!”

Kobieta, zaskoczona obrotem wydarzeń, nie była w stanie powiedzieć ani słowa. Mężczyzna uśmiechnął się tylko i powiedział:

„Panie Carter. Muszę już iść. Mam ważne rzeczy do załatwienia. Wspaniale było spotkać się dzisiaj z Państwem. Dzięki wam mam świetny dzień!”

Przez minutę, para po prostu patrzyła na człowieka jak odchodził. Początkowo będąc w szoku, kobieta zapytała męża z niedowierzaniem:

„To był twój szef?”

3

„Tak kochanie. To bardzo skromna osoba, ale jego życie ma dość smutną historię. Mówili, że kiedyś kochał kobietę, która go rzuciła, bo był tylko biednym chłopakiem. W związku z tym, że bardzo ciężko pracował i dlatego, że jest inteligentny, odniósł ogromny sukces. Teraz jest multimilionerem, który zarabia miliony miesięcznie. Niestety jednak, nie może odnaleźć swojej drugiej połówki i wciąż pozostaje samotny.”

Mąż szedł dalej i powiedział:

„Jakie szczęście miałaby ta kobieta, gdyby tylko poślubiła tego człowieka?”

Wzrok kobiety utknął tylko w jednym punkcie i nie mogła wydobyć z siebie słowa.

Morał tej historii:

Życie jest krótkie. W dodatku jest jak lustro – można zobaczyć tak dużo, ile w danym momencie odzwierciedla. Więc nie należy być zbyt aroganckim i dumnym, w stosunku do sytuacji innych. Z czasem może się ona zmienić…

Może Cię zainteresować