×

Sposoby na domowe oczyszczanie twarzy

Chyba każdy kiedyś zmagał się z problemami skórnymi. Wągry, zaskórniki i przebarwienia to kłopoty, z którymi można zmierzyć się domowymi sposobami. Jak pokonać je bez wizyty w specjalistycznym gabinecie? Które sposoby na domowe oczyszczanie twarzy są najskuteczniejsze?

Niezawodna parówka

Parówki to dobry sposób na oczyszczanie twarzy. Para wodna otwiera pory, dzięki czemu ułatwia wydzielanie toksyn. Pobudza ona również krążenie, dzięki czemu łatwiej oczyścić twarz z wągrów. Aby zabieg był skuteczniejszy warto do wody dodać ziół, np. rumianku lub szałwii. Najlepiej zrobić to już podczas gotowania. Kiedy woda już będzie gorąca przelewamy ją do miski, pochylamy się nad nią, przykrywamy głowę ręcznikiem i wytrzymujemy w tej pozycji około 5 minut. Należy pamiętać o zachowaniu kilkunastu centymetrów odstępu od miski, by nie oparzyć twarzy. Po wykonaniu parówki pory zostają otwarte, a my możemy przystąpić do oczyszczania twarzy. W tym celu na końcówki palców należy nałożyć chusteczki higieniczne i delikatnie uciskać miejsca wokół wągrów. Nie należy robić tego paznokciami, a jedynie opuszkami palców, wyciskanie nie powinno być zbyt mocne. Pamiętajmy, że taką metodą nie możemy usuwać zmian ropnych, ponieważ może to przysporzyć jeszcze większych problemów ze skórą.

domowe oczyszczanie twarzy

Domowe oczyszczanie twarzy sodą

Soda oczyszczona to substancja o wielu zastosowaniach. Nadaje się również do oczyszczania twarzy z zaskórników przez rozszerzanie porów, a także lekko wybiela blizny potrądzikowe oraz przebarwienia. Jak zrobić tę maseczkę krok po kroku? Jest to bardzo proste – mieszany 1 łyżkę sody i 1 łyżkę przegotowanej wody. Maseczkę trzymamy na twarzy do 10 minut, a następnie usuwamy ją przy pomocy ciepłej wody. Po ściągnięciu maseczki pamiętajmy, by nawilżyć twarz kremem, gdyż może ona wysuszać.

Białko jaja kurzego

Białko jaj znalazło swoje zastosowanie nie tylko w kulinariach, ale jest również wykorzystywane przez osoby dbające o zdrowie i urodę. Pomaga m.in. w utrzymaniu dobrej kondycji cery. Wykonanie maseczki z białka jest bardzo proste – wystarczy oddzielić je od żółtka i nałożyć na twarz. Można oczywiście urozmaicić maskę dodając do niej miód i sok z cytryny. Dzięki temu dodatkowo nawilżymy skórę. Sok z cytryny ma również działanie wybielające, więc dodanie go do białka sprawi, że przebarwienia staną się nieco mniej widoczne.

Ryż i mleko

Dobrą metodą na domowe oczyszczanie twarzy jest również peeling wykonany z mleka i ryżu. Najpierw zalewamy ryż mlekiem i pozostawiamy na kilka godzin tak, by ryż napęczniał. Następnie blendujemy mieszaninę na jednolitą masą. Okrężnymi ruchami nakładamy peeling na twarz, pozostawiamy go na kilka minut i zmywamy ciepłą wodą. Mieszanina ryżu i mleka pomaga w walce z wągrami i zaskórnikami.

Domowy tonik

Przy pomocy octu jabłkowego możemy wykonać domowy tonik bardzo skuteczny w walce z zaskórnikami. Do szklanki wody dodajemy dwie łyżeczki octu jabłkowego i mieszamy. Tak otrzymanym płynem delikatnie przemywamy twarz. Ma on działanie przeciwzapalne i rozjaśniające.

Może Cię zainteresować