×

Skuteczny sposób na muszki owocówki, czyli jak pozbyć się owadów z naszego domu

Muszki owocówki pojawiają się niemal zawsze, kiedy przechowujemy w naszej kuchni duże ilości owoców. Owady choć z pozoru niegroźne mogą bardzo uprzykrzyć nam życie. Rozmnażają się one w błyskawicznym tempie i są oporne na wiele środków chemicznych. Jeżeli mamy w domu hodowlę muszek owocówek powinniśmy zapoznać się z dostępnymi metodami, które pomogą nam się pozbyć nieproszonych gości. Jeżeli poszukamy, z pewnością znajdziemy sposób na muszki owocówki, który okaże się w naszym przypadku skuteczny.

Sposób na muszki owocówki w kuchni – grunt to generalne porządki

Zaczyna się zazwyczaj niewinnie. Kupujemy więcej owoców, zdarzy nam się zostawić je na noc na stole lub blacie kuchennym. Na początku zauważamy pojedyncze muszki, które nie stanowią wielkiego problemu. Jednak ani się nie obejrzymy, aż w domu pojawia się cała ich kolonia. Muszki obsiadają wszystkie owoce, a także produkty spożywcze. Szczególnym upodobaniem darzą one owoce i warzywa, które nie są już pierwszej świeżości. W pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że przez niewielkie owady nie jesteśmy w stanie spokojnie zjeść posiłku. Nasza irytacja narasta. W tym momencie czujemy, że musimy zastosować sposób na muszki owocówki, dzięki któremu pozbędziemy się ich raz na zawsze. W praktyce nie jest to takie proste. Muszki często odznaczają się niebywałą odpornością na rozmaite środki owadobójcze. Często skuteczniejsze okazują się domowe sposoby, które warto jest wypróbować w takich miejscach jak sklepy, gdzie zwłaszcza w ciągu letnich miesięcy muszki stanowią prawdziwy problem.

Jeżeli w naszym domu zalęgły się muszki owocówki, pierwszym krokiem, który pozwoli nam się ich pozbyć są generalne porządki. Pamiętajmy, że owoce pozostawione na stole, resztki soku, czy posiłków na blatach stanowią pożywienie dla muszek, dlatego koniecznie trzeba je usunąć. Wszelkie owoce powinny znajdować się w lodówce. Warto jest wyrzucić śmieci i pamiętać o regularnym opróżnianiu kosza. Koniecznie należy sprzątać od razu po posiłkach. Jeżeli pozbawimy owady pożywienia, możemy się spodziewać, że prędzej, czy później opuszczą one naszą kuchnię. Nie warto ryzykować stosowania chemicznych środków owadobójczych. Muszki często są na nie odporne, a używanie ich w kontakcie z żywnością nie jest najlepszym pomysłem.

Sposób na muszki owocówki – jak wystraszyć nieproszonych gości

sposób na muszki owocówki

Często nie istnieje jeden sposób na muszki owocówki, który okaże się w stu procentach skuteczny i przyniesie natychmiastowe rezultaty. Warto jest łączyć znane nam domowe sposoby, w celu zwiększenia ich skuteczności. Warto jest zdawać sobie sprawę, że istnieją substancje, które odstraszają owady. W kuchni zazwyczaj sprawdza się ocet, warto wybierać płyn do naczyń i płyn do czyszczenia na bazie octu. Warto przetrzeć nim blaty i szafki kuchenne. Zapach octu szybko się jednak ulatnia, a jego nieustanne rozpylanie mogłoby okazać się bardzo uciążliwe dla domowników. Warto więc poprzestać na wykorzystaniu go do sprzątania pomieszczeń. Zapachem, którego muszki nie tolerują, a który jest niemal niewyczuwalny dla ludzi jest zapach liścia laurowego. Kiedy chcemy pozbyć się muszek z naszej kuchni poukładajmy w niewidocznych miejscach liście laurowe. Ich zapach powinien zniechęcić owady do eksplorowania naszego domu. Innym zapachem, który jest zazwyczaj dobrze odbierany przez człowieka, a nietolerowany przez owady jest mentol. Warto jest zaopatrzyć się w olejek eteryczny lub mentolowe świece zapachowe. Dzięki nim będziemy czuli w pomieszczeniach świeżość, a jednocześnie pozbędziemy się uporczywych muszek owocówek.

Polecane

Może Cię zainteresować