×

10 nieoczekiwanych zastosowań aspiryny. Okazuje się, że doskonale nadaje się nie tylko na ból głowy

Dla wielu ludzi tabletki aspiryny są zawsze pod ręką jak klucze czy portfel.

W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy złapie nas ból. Wszechstronne tabletki pomocne przy wielu dolegliwościach mają jednak inne zastosowania, które z pewnością zaskoczą wielu z was. To się nazywa cudowny lek!

1. Trądzik

Aspiryna ma działanie przeciwzapalne. By rozwiązać problem trądziku wystarczy pokruszyć dwie tabletki aspiryny z odrobiną soku z cytryny i nanieść bezpośrednio na wypryski. Po kilku minutach należy zmyć pastę pamiętając jednak, by nie stosować mieszanki na otwarte rany.

2. Plamy z potu

Plam z potu z łatwością pozbędziesz się dzięki tym tabletkom na ból głowy. Wystarczy przez noc namoczyć ubrania w wodzie z rozpuszczoną aspiryną, a następnego dnia wyprać je w pralce i gotowe.

3. Ukąszenia owadów

First mosquito bite 2010, 15 minutes later

Swędzenie i pieczenie po ugryzieniach owadów przestaną być problemem. By złagodzić objawy wystarczy rozpuścić jedną tabletkę w łyżce wody i posmarować nią bolące miejsce.

4. Zrogowaciałe pięty

asia feet

Nieestetyczne pięty mogą powodować dyskomfort, a aspiryna również doskonale nadaje się, by rozwiązać ten problem. Siedem pokruszonych tabletek zmieszaj z łyżką soku z cytryny. Powstałą pastę zaaplikuj na pięty i przykryj wilgotną ściereczką. Pozwól aspirynie działać i po 10 minutach wypumeksuj stopy.

5. Zdrowe włosy

Uszkodzone i matowe włosy odzyskają blask dzięki tej masce. Rozpuść kilka tabletek aspiryny w 250 ml wody i nanieś mieszankę na włosy. Pozostaw na 15 minut i opłucz.

6. Łupież

Do zwalczania łupieżu wystarczy dodać dwie pokruszone tabletki aspiryny do normalnej części szamponu, którą zazwyczaj myjemy włosy. Lek zwalcza grzyby i bakterie, które wywołują silny łupież.

7. Peeling

Aspiryna pomaga walczyć z tłustą skórą, rozszerzonymi porami i działa jak peeling. Kilka pokruszonych tabletek wystarczy rozpuścić w wodzie i wcierać w twarz, a następnie opłukać osad.

8. Cięte kwiaty

https://flic.kr/p/dsXTSD

By bukiet na dłużej pozostał świeży, wystarczy wrzucić pół tabletki do wody, w której stoją kwiaty.

9. Czysta łazienka

- BATHROOM

Osady z mydła i kamień można usunąć za pomocą aspiryny. Pięć pokruszonych tabletek należy wysypać w miejscach, które chcemy wyczyścić i spryskać odrobiną wody. Po koło 30 minutach wystarczy przemyć powierzchnię i gotowe.

10. Maseczka

Ze względu na działanie przeciwzapalne, aspiryna doskonale nadaje się jako odżywcza maska do twarzy. Siedem pokruszonych tabletek zmieszaj z trzema łyżeczkami jogurtu i łyżką miodu. Nanieś na twarz i po 15 minutach zmyj wodą.

Może Cię zainteresować

zamknij