Kategorie Inne

10 nieoczekiwanych zastosowań aspiryny. Okazuje się, że doskonale nadaje się nie tylko na ból głowy

Dla wielu ludzi tabletki aspiryny są zawsze pod ręką jak klucze czy portfel.

W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy złapie nas ból. Wszechstronne tabletki pomocne przy wielu dolegliwościach mają jednak inne zastosowania, które z pewnością zaskoczą wielu z was. To się nazywa cudowny lek!

1. Trądzik

Aspiryna ma działanie przeciwzapalne. By rozwiązać problem trądziku wystarczy pokruszyć dwie tabletki aspiryny z odrobiną soku z cytryny i nanieść bezpośrednio na wypryski. Po kilku minutach należy zmyć pastę pamiętając jednak, by nie stosować mieszanki na otwarte rany.

2. Plamy z potu

Plam z potu z łatwością pozbędziesz się dzięki tym tabletkom na ból głowy. Wystarczy przez noc namoczyć ubrania w wodzie z rozpuszczoną aspiryną, a następnego dnia wyprać je w pralce i gotowe.

3. Ukąszenia owadów

First mosquito bite 2010, 15 minutes later

Swędzenie i pieczenie po ugryzieniach owadów przestaną być problemem. By złagodzić objawy wystarczy rozpuścić jedną tabletkę w łyżce wody i posmarować nią bolące miejsce.

4. Zrogowaciałe pięty

asia feet

Nieestetyczne pięty mogą powodować dyskomfort, a aspiryna również doskonale nadaje się, by rozwiązać ten problem. Siedem pokruszonych tabletek zmieszaj z łyżką soku z cytryny. Powstałą pastę zaaplikuj na pięty i przykryj wilgotną ściereczką. Pozwól aspirynie działać i po 10 minutach wypumeksuj stopy.

5. Zdrowe włosy

Uszkodzone i matowe włosy odzyskają blask dzięki tej masce. Rozpuść kilka tabletek aspiryny w 250 ml wody i nanieś mieszankę na włosy. Pozostaw na 15 minut i opłucz.

6. Łupież

Do zwalczania łupieżu wystarczy dodać dwie pokruszone tabletki aspiryny do normalnej części szamponu, którą zazwyczaj myjemy włosy. Lek zwalcza grzyby i bakterie, które wywołują silny łupież.

7. Peeling

Aspiryna pomaga walczyć z tłustą skórą, rozszerzonymi porami i działa jak peeling. Kilka pokruszonych tabletek wystarczy rozpuścić w wodzie i wcierać w twarz, a następnie opłukać osad.

8. Cięte kwiaty

https://flic.kr/p/dsXTSD

By bukiet na dłużej pozostał świeży, wystarczy wrzucić pół tabletki do wody, w której stoją kwiaty.

9. Czysta łazienka

- BATHROOM

Osady z mydła i kamień można usunąć za pomocą aspiryny. Pięć pokruszonych tabletek należy wysypać w miejscach, które chcemy wyczyścić i spryskać odrobiną wody. Po koło 30 minutach wystarczy przemyć powierzchnię i gotowe.

10. Maseczka

10 nieoczekiwanych zastosowań aspiryny. Okazuje się, że doskonale nadaje się nie tylko na ból głowy

Ze względu na działanie przeciwzapalne, aspiryna doskonale nadaje się jako odżywcza maska do twarzy. Siedem pokruszonych tabletek zmieszaj z trzema łyżeczkami jogurtu i łyżką miodu. Nanieś na twarz i po 15 minutach zmyj wodą.