×

Skorpion ukryty w walizce. „Pasażer na gapę” przebywał tam przez kilka tygodni!

Chwile grozy przeżyła jedna z warszawskich rodzin. Po powrocie do domu na podłodze zauważyli skorpiona. Okazało się, że to pamiątka z wakacji, które rodzina spędziła w Chorwacji. Skorpion ukryty był w walizce przez kilka tygodni. Zabrali go strażnicy z Ekopatrolu i przywieźli do Centrum CITES w warszawskim ZOO.

Skorpion ukryty w walizce

Wydarzenie to miało miejsce kilka dni temu w jednym z warszawskich mieszkań. Rodzina dawno już zapomniała o wakacjach, które w tym roku spędziła w słonecznej Chorwacji, jednak coś po nich pozostało… Z pewnością przez myśl im nawet nie przeszło, że przez kilka tygodni skorpion był ukryty w walizce. Wszyscy byli w niemałym szoku, gdy na podłodze w przedpokoju znaleźli dużego czarnego pajęczaka.

Po powrocie ze spaceru z psem właściciele czworonoga zauważyli, że ich milusiński wykazuje duże zainteresowanie czymś, co znalazł na podłodze. Gdy podeszli bliżej – struchleli. Ich oczom ukazał się mały, czarny i w dodatku żywy… skorpion

– komentuje zajście Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Dodał także:

Prawdopodobnie przyjechał „na gapę” z Chorwacji, w jednej z walizek. Trudno powiedzieć, co sprawiło, że mały podróżnik wyszedł ze swojej kryjówki dopiero teraz. Zaskoczeni i przestraszeni mieszkańcy wezwali na miejsce strażników miejskich

„Pasażer na gapę” trafił pod opiekę specjalistów

Wystraszeni domownicy natychmiast wezwali na miejsce strażników miejskich z Ekopatrolu. W konsekwencji tego zawiadomienia funkcjonariusze zabezpieczyli i zabrali skorpiona do Centrum CITES na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Na miejscu „Pasażer na gapę” trafił pod opiekę specjalistów.

Skorpion nie był agresywny. Nikomu z domowników nic się nie stało. Nie ucierpiał także pies, który się nim zainteresował

– wyjaśnił w rozmowie z Onetem Jerzy Jabraszko.

Faktem jest, że skorpiony pojawiły się na świecie przed dinozaurami i są pierwszymi stawonogami, które skolonizowały ląd. Dodatkowo potrafią być bardzo niebezpieczne, jednak nie wszystkie gatunki są bardzo jadowite. Warto dodać, że występują na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy.

Największym skorpionem na Ziemi jest skorpion cesarski. Długość ciała osobników tej odmiany może dochodzić do 23 cm. Równie ciekawym faktem jest to, że skorpiony mogą spożywać pokarm jedynie w formie płynnej. Dlatego, pierwsze co robią z ofiarą, to rozpuszczają ją za pomocą enzymów i dopiero potem pochłaniają.

Źródła: warszawa.naszemiasto.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować