×

Śpisz w skarpetkach, czy bez nich? Dowiedz się, co to oznacza i ile o Tobie mówi

Istnieją dwa rodzaje ludzi na świecie: ci, którzy śpią w skarpetkach i ci, którzy wolą zdecydowanie mieć wolne stopy podczas snu. Ci pierwsi absolutnie nie usną, gdy czują na skórze powiew powietrza i nie ma szans, aby mogli w spokoju się zrelaksować bez tej części garderoby. Druga grupa doświadcza czegoś zgoła innego. Skarpetki są dla nich niewygodne i sprawiają, że czują dyskomfort.

Można by pomyśleć, że w obu przypadkach jest to tylko nabyte przyzwyczajenie, ale okazuje się, że to faktycznie ujawnia więcej o Tobie niż można sobie wyobrazić.

Fani skarpetek

Skarpetki w łóżku mogą oznaczać, że jesteś zmarzluchem, co może być zależne od grubości Twojej skóry i tempa metabolizmu organizmu. Osoby, które mają powolny metabolizm i słabe krążenie krwi, będą miały cały czas wrażenie, że jest im zimno. Noszenie skarpetek może być także związane z percepcją przestrzeni i temperatury. Dlatego też dwie osoby o bardzo podobnych właściwościach fizycznych mogą odczuwać temperaturę w inny sposób. Ludzie, którzy czują potrzebę zakładania skarpet do snu, na ogół chcą czuć się bezpiecznie. Jeśli jesteś jedną z tych osób, są szanse, że uwielbiasz przytulne miejsca i zawsze dążysz do nawiązywania głębokich i bardzo intymnych relacji z innymi. Łatwo Cię zranić i nie przeszkadza Ci dzielenie się swoją osobistą przestrzenią, bo lubisz się przytulać.

skarpetki (1)

Przeciwnicy skarpetek

Jeśli na samą myśl o tym, że masz spać w skarpetkach, czujesz się nieswojo, to prawdopodobnie dlatego, że masz szybszy metabolizm od innych, dobre krążenie krwi i grubszą skórę. Generujesz sam ciepło i nie czujesz potrzeby, aby jeszcze bardziej rozgrzewać stopy. Jednak to nie tylko aspekt fizyczny. Będąc mniej wrażliwym na zimno, nie masz także zbytnio ochoty na interakcję z innymi. Dodatkowo jesteś niezależny. Cenisz sobie swoją osobistą przestrzeń i dzielisz się nią z innymi tylko w wyjątkowych okolicznościach. W związku z tym często przyjmujesz pozycję ochronną. Jesteś uczciwy i szczery, ale czasami ciężko się z Tobą rozmawia. Trzeba wiedzieć, jak z Tobą postępować.

skarpetki (2)

Oczywiście nie ma takiej potrzeby, aby zbyt mocno się tym przejmować. Najważniejsze, aby Wam się dobrze spało :)

Polecane

Może Cię zainteresować