×

Sprawdź, co publikowane przez Ciebie zdjęcia mówią o Twoim charakterze. Zaskakująco prawdziwe!

Nie da się ukryć, że dzielenie się z ludźmi w sieci swoim życiem prywatnym nie do końca jest czymś zrozumiałym. I choć sam na pewno tak robisz, wartościujesz, czy dana fotografia jest jeszcze w granicach dobrego smaku, czy już wykracza poza sferę prywatności. Sprawdźcie sami, do której grupy należycie i koniecznie podzielcie się wynikiem w komentarzach.

1. Wszelkiego rodzaju selfie i zdjęcia w lustrze, w windzie

Wiąże się to z bardzo wzmożoną potrzebą zaakceptowania siebie i z tym, że taka osoba jest próżna i ma skłonności do narcyzmu.

2. Seksowne pozy

Odpowiednia mina, ustawienie ciała… Całemu światu chcesz powiedzieć: „Jestem kobietą wyzwoloną, gotową do tego, aby podbić świat”. Pomyśl sama, czy chcesz być postrzegana jak przedmiot gotowy do licytacji? Używasz swojego ciała jako przynęty po to, aby inni byli zainteresowani. Naprawdę myślisz, że jakikolwiek mężczyzna szuka stałego związku z kobietą, która się tak zachowuje?

3. Zdjęcie z drugą połówką

Jest to demonstracja Twojej relacji i faktu, że postrzegasz ją jako silną i długotrwałą. To sposób na to, aby powiedzieć światu: „Nie jestem sama. Jestem za to kochana, potrzebna i doceniana”. Jeśli na Twoim profilu jest dużo tego typu zdjęć, może warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak jest. Czy tego potrzebujesz? Być może masz taką ukrytą potrzebę, aby powiedzieć swojemu byłemu lub zawistnym znajomym, że u Ciebie wszystko w porządku?

4. Zdjęcia grupowe

Jeśli większość zdjęć przedstawia Cię w towarzystwie znajomych może wskazywać wewnętrzną pustkę i samotność. Można również oznaczać, że jakakolwiek przynależność do grupy wypełnia Twoją próżność. W ten sposób mówisz światu: „Zostałem wybrany, aby być częścią tej grupy!”.

5. Dzieci

Są dwie możliwości. Jeśli udostępniasz zdjęcia z dzieciństwa i ustawiasz je jako profilowe, oznacza to, że jesteś zmęczony dorosłym życiem. Masz dość codziennych obowiązków, kredytów i pracy. Podświadomie chcesz wrócić do okresu dzieciństwa. Druga opcja jest taka, że dzielisz się zdjęciami swoich dzieci i mówisz w ten sposób: Jestem matką i to jest wspaniałe osiągnięcie w moim życiu”.

6. Zwierzęta

Jeśli to konto fotografa, który dzieli się np. swoimi pracami, na których widać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, to jest dowód profesjonalizmu. Jeśli natomiast mężczyzna umieszcza zdjęcie, na których widać np. węże albo pająki, chce w ten sposób pokazać, jaki silny jest. Z kolei kobieta, która pozuje ze słodkim zwierzakiem, chce podkreślić, że jest tak samo urocza. Trochę wskazują na sentymentalność i niedojrzałość właściciela konta.

7. Natura

Jeśli na Twoim koncie jest wiele zdjęć krajobrazów, może to wskazywać na zadowolenie z życia. Odnosisz sukcesy i spokojnie możesz skupić się na podziwianiu natury. Może także oznaczać, że jesteś zmęczony szaleńczym tempem codziennego życia i potrzebujesz prywatności i kontemplacji piękna.

8. Stylizacja jak z wybiegu

Obfitość takich zdjęć na koncie ujawnia potrzebę zbierania komplementów. I to jest powód, aby pomyśleć o poczuciu własnej wartości i szukaniu alternatywnych sposobów jej budowania, a nie uzależnianiu tego od wirtualnego świata.

9. Podróże

Dla niektórych osób jest to sposób podkreślenia ich statusu społecznego (lub aspiracji). „Spójrz, jak i gdzie mogę być, podczas gdy Ty siedzisz w domu”. Może to także świadczyć o tym, że realizujesz się i spełniasz kolejne marzenia, a w ten sposób odhaczasz je na swojej liście w głowie.

10. Drogie auta, jachty i inne luksusowe dobra

To jest sposób, aby powiedzieć światu o swoim sukcesie (często wyimaginowanym lub pożądanym). Oświadczasz wszystkim: „Moje życie takie cudowne!”.

11. Jedzenie

Zdjęcie znakomitych potraw z kosztownej restauracji to próba podniesienia samooceny i podziwiania. Jeśli ta fotografia pochodzi z konta młodej mamy na urlopie lub zajętej pani domu, to jest to pragnienie udowodnienia (przede wszystkim samej sobie), że jej życie jest tak samo dobre jak każdego innego.

12. Ekstremalne zdjęcia

Wspinaczka, skok ze spadochronem i inne tego typu zajęcia to pokazanie światu prawdziwie męskich cech: odwagi, siły, niezawodności czy wytrzymałości. Jest także grupa, która ryzykując swoje życie, chce pokazać… swoją głupotę?

13. Śmieszne zdjęcia

Najwyraźniej właściciel konta jest pewny siebie i ma do siebie dystans i nie boi się umieszczać takich zdjęć, aby inni też mogli się pośmiać. Może to oznaczać, że naprawdę jesteś wyluzowany, ale może też świadczyć o tym, że skrywasz jakieś problemy.

14. Biurowe

Jeśli konto zawiera wiele zdjęć w biurze, w formalnych okolicznościach, życie zawodowe danej osoby i realizacja projektów jest niesamowicie ważna. Dla kogoś takiego liczy się to, aby podkreślić, że jest się wysokiej klasy profesjonalistą zajmującym wysokie stanowisko.

15. Bez retuszu

Takie zdjęcia mówią, że dana osoba akceptuje siebie w 100%. Przez to podkreśla, że jest dojrzała i ma stabilne poglądy. Takie osoby korzystają z sieci społecznościowych do komunikowania się z przyjaciółmi lub do pracy, a nie jako okazję do pokazania się w całej ich chwale.

Może Cię zainteresować

zamknij