×

Skandal w finale „Tańca z Gwiazdami”. Polsat odpowiedział na zarzuty internautów

Choć 9. edycja „Tańca z gwiazdami” dobiegła końca, echa po finałowym odcinku nie milkną. Przypomnijmy, że Kryształową Kulę wygrała Joanna Mazur, która rywalizowała na parkiecie z Tomaszem Działowym znanym jako Gimper. Rywalizacja była bardzo zacięta, mimo że od dłuższego czasu jako faworytkę typowano niewidomą biegaczkę. Gimper z kolei mógł liczyć na bardzo duże wsparcie swoich fanów. Ich zdaniem gwiazdor YouTube powinien wygrać, a produkcja sfałszowała wyniki głosowania. Teraz głos w tej sprawie zabrał youtuber i stacja.

Gimper poprosił fanów o głosy, które zaprowadziły go do finału

Nie ulega wątpliwości, że Gimper cieszy się bardzo dużą popularnością w mediach społecznościowych. Wiele osób uważa, że to dzięki fanom, a nie umiejętnościom tanecznym, które według niektórych pozostawiają wiele do życzenia, doszedł do finału. Widzowie nawet zarzucali mu, że dopuścił się nieczystego zagrania i przekupił internautów. Youtuber miał nagrać bowiem filmik, w którym poprosił internautów o głosy.

Jeżeli zagłosujecie na nas w trakcie odcinka i wyślecie screen potwierdzenia na maila, to możecie otrzymać „unbana” na „Hajsownikach”. Jest to jednorazowa okazja, tak więc gorąco was do tego zachęcam. Jest to taki ukłon od nas dla was, żeby w jakikolwiek sposób wynagrodzić wam to, że jesteście z nami – mówił Gimper

W zamian za to Youtuber miał odblokować im dostęp do grupy „Hajsownicy Gimpera”.

Fani Youtubera są rozczarowani

Dzięki licznym sms-om fanów, Gimper dostał się do finału. Internauci nie zawiedli podobno również w ostatnim odcinku tanecznego show wierząc, że dzięki swoim głosom zapewnią mu zwycięstwo. Rzeczywistość napisała jednak inny scenariusz, przez co wielu z nich poczuło się oszukanych. Swoje niezadowolenie wyrazili z kolei w sieci pisząc, że finał był ustawiony.

Skandal w „Tańcu z gwiazdami”. Stacja oszukała widzów?

Część osób była do tego stopnia wściekła, że chciało złożyć skargę do KRRiT na Polsat za sfałszowanie wyniku głosowania sms-owego. Jakby tego było mało, podobno na pół godziny przed końcem głosowania nie można było wysyłać sms-ów na Gimpera. Kolejnym dowodem nieczystego zagrania miał być fakt, że stacja nie podała do publicznej wiadomości procentowych wyników głosowania.

Nie uwierzę, że w ciągu kilku minut przewaga Gimpera o 10% nagle się odwróciła

Ostatni taniec to zdecydowanie pojechanie po emocjach i litości, a jeszcze 20-30 minut przed zakończeniem głosowania były problemy z głosowaniem na Tomka, że ludzie dostawali smsy zwrotne, że wystąpił problem

Ale wyników procentowych to już nie pokaże Polsat. Przecież gdyby gość z internetu wygrał, to by Grażyny nie przeżyły tego

Brawo za blokowanie SMS-ów. Potwierdzenia przyszły po godzinie 22

Skandal w Tańcu z gwiazdami

Instagram

Co na to wszystko Gimper?

Ja nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i jako uczestnikowi mi nie wypada podważać wyników programu, więc przyjmuję wynik finału taki, jaki jest i bardzo się z niego cieszę, bo 2. miejsce to bardzo ładne miejsce. I przy tym zostańmy. A jeżeli chodzi o jakieś problemy z sms-ami, to problem zgłosiłem i będę chciał się dowiedzieć, z czego to wynikało i jeżeli dostanę jakąś odpowiedź w tym temacie to myślę, że się z wami tym podzielę… Chciałbym nie wierzyć w scenariusz, w którym ktoś coś zablokował. Mam nadzieję, że tak nie było. Głęboko wierzę, że tak nie było, pomimo że wiele osób w komentarzach to sugeruje. Na pewno będę chciał to zweryfikować, bo jest to ważne, żebyście nie czuli się oszukani – skomentował Gimper

Oficjalne oświadczenie Polsatu

Afera wokół wyników głosowania w finale „Tańca z gwiazdami” dotarła także do producentów show. Telewizja Polsat przyznała, że dostaje pełno zapytań w tej sprawie, dlatego postanowiła wydać oficjalne oświadczenie, które ma być odpowiedzią na wiele nurtujących pytań.

Drodzy fani programu „Taniec z Gwiazdami”!

W odpowiedzi na Wasze liczne zapytania informujemy, że dotychczas, w żadnej z 9 edycji programu, nie podawaliśmy w finale końcowych wyników głosowania. Wyjątek zdarzał się wyłącznie w przypadkach, kiedy różnica głosów pomiędzy dwoma finałowymi parami była minimalna i wynosiła 1%. Na Waszą prośbę publikujemy ostateczny układ głosów w finale programu:

Joanna Mazur i Jan Kliment – 63,5%

Tomasz Gimper Działowy i Natalia Głębocka – 36,5%

W trakcie trwania programu nie dostaliśmy również żadnych informacji na temat nieprawidłowości czy problemów technicznych podczas głosowania. Linie sms-owe i internetowe zostały zamknięte dokładnie o godz.21:47 i po tej godzinie wysyłane głosy były uznane za nieważne.Pozdrawiamy wszystkich fanów „Tańca z Gwiazdami”! Widzimy się już jesienią w 10. edycji programu.

Telewizja Polsat – czytamy na oficjalnym profilu „Tańca z gwiazdami” na Facebooku

A jakie jest Wasze zdanie? Myślicie, że Polsat byłby zdolny do tego, żeby sfałszować wyniki głosowania? A może Joanna Mazur słusznie wygrała i skandal w „Tańcu z gwiazdami” nie powinien mieć miejsca?

Może Cię zainteresować

zamknij