×

Wyrodni rodzice pozostawili dzieci bezdomnym. „Mieli dość opiekowania się synami”

Jakim człowiekiem trzeba być, aby zrobić coś takiego? Zostawili dzieci bezdomnym, prosząc ich, aby ci przez chwilę się nimi zajęli. Oni w tym czasie mieli udać się do sklepu na krótkie zakupy. Po maleństwa jednak już nie wrócili. Sprawą zajęła się policja, która odnalazła wyrodnych rodziców.

Rodzice zostawili dzieci bezdomnym

Wstrząsająca historia dzieciaków miała miejsce w Zaprożu w południowej części Ukrainy. Dwóch małych chłopców, 3-letni Andrej i 2-letni Maksym, zostało zauważonych na plaży nad Dnieprem przez mieszkankę Zaporoża, Olenę Tashevską, pod koniec sierpnia. Niepokój kobiety wzbudził fakt, że podczas gdy sama szukała miejsca do opalania, zobaczyła nagich i brudnych malców wśród bezdomnych.

Policja

Policja

Przerażona widokiem wezwała na miejsce policję, która zabrała dzieci na badanie do szpitala. Tuż po tym rozpoczęła się akcja poszukiwawcza rodziców, którzy w nieludzki sposób porzucili swoje dzieci.

Młoda para przyszła z dziećmi i poprosiła, żeby zająć się nimi przez chwilę. Mieli pójść do sklepu i wrócić za 20 minut – relacjonował jeden z bezdomnych

STB

STB

Poszukiwania dobiegły końca

Po miesiącu poszukiwań policja zidentyfikowała wyrodnych rodziców – 20-letnią Bożenę Synczykę i 25-letniego Władimira Zajcewa. Dlaczego oboje postąpili w tak okrutny sposób? Jak sami tłumaczyli śledczym, chcieli odpocząć od rodzicielskich obowiązków.

Mieli dość opiekowania się dziećmi – powiedziała rzeczniczka policji

Bardzo możliwe, że przyczyną takiej decyzji były także warunki w jakich oboje żyli. Para utrzymywała się bowiem ze zbierania, a następnie sprzedaży złomu.

STB

STB

Bezdomni nie byli obojętni na los dzieci

Podczas gdy dzieci trafiły pod skrzydła bezdomnych, ci pilnowali maluchów, aby nic im się nie stało, i dzielili się z nimi jedzeniem. Nie byli w stanie zapewnić rodzeństwu właściwej opieki. W konsekwencji Andrej i Maksym byli zmuszeni do picia wody z prosto Dniepru.

Dzieci przez tydzień żyły jak Mowgli – powiedziała rzeczniczka policji

STB

STB

Życie w takich warunkach przyczyniło się do rozwoju choroby i niedożywienia. Na szczęście lekarze stanęli na wysokości zadania i pomogli wrócić maluchom do zdrowia. Dziś oboje przebywają w domu dziecka.

Los rodziców

Zatrzymani rodzice usłyszeli już zarzuty zaniedbania obowiązków rodzicielskich. Grozi im za to do 5 lat więzienia. Niewykluczone również, że zostaną odebrane im prawa rodzicielskie – taki wniosek do sądu zamierza złożyć zaporoska opieka społeczna.

Może Cię zainteresować