×

Rodzice stracili prawo do opieki nad swoimi dziećmi. Powód tej decyzji jest wręcz szokujący

Najgorszym koszmarem każdego rodzica jest możliwość utraty swojego dziecka. Niestety, dla pewnej pary z Peterborough w Wielkiej Brytanii zły sen stał się rzeczywistością. Sąd zdecydował o odebraniu rodzicom praw do opieki nad ich dziećmi. Powód jest bardzo szokujący…

Sąd w Peterborough wydał taki wyrok dlatego, że rodzice spali w jednym łóżku z dwoma swoimi synkami. Robili to mimo że osoby, uważane ze ekspertów, kategorycznie odradzały im takiego zachowania. Nie słuchali ich także w innych kwestiach, np. diety maluchów.

Obaj chłopcy mają poniżej 4 lat

Wszystko zaczęło się od tego, że jeden z malców miał złamany nadgarstek i kilka drobnych siniaków. To właśnie wtedy rodzina znalazła się pod nadzorem. Okazało się jednak, że obrażenia powstały w wyniku przypadkowego urazu, do którego niechcący doprowadził tata. Pracownicy socjalni nie mogli się jednak pogodzić z tym, że rodzice kompletnie ignorowali ich zalecenia.

O ingerencję poprosili sąd

Chłopców zabrano rodzicom

Sędzia, który prowadził sprawę, stwierdził, że zebrane dowody świadczą o tym, że dzieci są kochane, ale jednocześnie wskazują, że ich matka „zawsze wie wszystko najlepiej” i „nie słucha rad innych w żadnej kwestii”, co nie jest dobre dla jej synów. Dlatego koniecznym jest pozbawienie rodziców praw.

Czy to nie przerażające, że tak bardzo mocno zaingerowano w życie tej rodziny?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij