×

Bliscy pytają, kiedy zajdzie w ciążę. Ona zastanawia się, czy powiedzieć im prawdę

Pytania o ciążę nie powinny padać, gdy sami zainteresowani nie inicjują takiego tematu. Dlaczego? Powodów jest cała masa, a jednym z nich, o ile nie najważniejszym, jest fakt, że nie mamy pojęcia, dlaczego dana para nie ma dziecka. Może nie mogą? Może mają problemy z zajściem w ciążę, może borykają się z jeszcze innymi trudnościami, a może nie tego chcą dla siebie?

Nie na miejscu jest zadawanie takich pytań, o czym powinien wiedzieć każdy z nas, jednak cały czas coś podobnego spotyka ludzi, o czym przekonała się Karolina

Kobieta opisała swoją sytuację w liście do redakcji papilot.pl

„W życiu są różne sytuacje, ale tej nie da się porównać do niczego innego. Chcesz, starasz się, a nie wychodzi”

Na dodatek wszyscy dopytują i wmawiają ci, że nic w tym kierunku nie robisz. Tak właśnie jest z moją ciążą, a raczej jej brakiem. Jestem mężatką od 3 lat, więc powoli zaczyna się presja. Na święta odebrałam kilka telefonów z życzeniami i każdy pytał o dzidziusia. To samo, jak spotkam kogoś na ulicy albo idę na imprezę do znajomych. Każdy chce wiedzieć, kiedy zostanę mamą.

Gdybym wiedziała, to na pewno bym się pochwaliła. Ale ja coraz bardziej w to wątpię.

Mamy poważne problemy w tym temacie, a raczej nie chciałabym o tym mówić publicznie. Najpierw kłopot z zapłodnieniem. Raz się udało, ale radość nie trwała długo. Bardzo szybko poroniłam. Od 1,5 roku kompletnie nic się nie dzieje.

To delikatna kwestia. Wiedzą o tym nasi rodzice i rodzeństwo. Może kilku najbliższych przyjaciół. Wolałabym nie opowiadać dalszej rodzinie i znajomym. Tylko, że chyba nie mogę tego dłużej utrzymywać w tajemnicy. Jak się nie wygadam, to nie dadzą mi świętego spokoju.

Ciągłe dopytywanie mnie dobija. Zawsze wszystkich spławiam, ale potem na osobności płaczę.

W Polsce panuje nieznośna maniera wypytywania o najbardziej intymne sprawy. Jak kogoś upomnisz, to słyszysz, że przecież pyta w dobrej wierze. Czy uważacie, że powinnam ogłosić wszem i wobec, że poroniłam? Że nie mogę zajść w kolejną ciążę i dlatego powinni się odczepić?

Czy Wam zdarzyło się kiedyś coś podobnego?

Polecane

Może Cię zainteresować