×

Uniwersytet Warszawski wprowadził przedmiot 'Socjologia Jarosława Kaczyńskiego'. W sieci zawrzało

Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego w nowym semestrze akademickim będą mieli okazję uczyć się zupełnie nowego przedmiotu, którego nie było do tej pory na żadnej wyższej uczelni.

30-godzinne zajęcia pod nazwą 'Socjologia Jarosława Kaczyńskiego' będą prowadzone przez profesora Pawła Śpiewaka. Na stronie dotyczącej zajęć czytamy:

Tytuł zajęć jest celowo dwuznaczny. Warto poznać socjologiczny obraz Polski Jarosława Kaczyńskiego i zobaczyć Kaczyńskiego (z jego formacją) jako przedmiot socjologicznej obserwacji. Zasadnicze pytania zajęć to: kim i z jaką wizją świata szef PiS zdobył i utrzymuje władzę; kolejne: co sprawia, że mimo wielu krytyk utrzymuje jego formacja bardzo wysoki poziom społecznego poparcia i wreszcie, co stanowi o języku czy wręcz ideologii PiS tak, jak bywa przedstawiania przez liderów partii; który z elementów mowy publicznej ma decydujący charakter. Po drodze oczywiście musi się pojawić pytanie o słabość opozycji politycznej, choć nie to ma być kluczowym przedmiotem naszego zainteresowania.

Uniwersytet Warszawski

Kontrowersyjnie i bardzo ryzykownie?

W sieci zawrzało i ludzie zaczęli komentować decyzję władz uczelni. Dla jednych to przesada i ewidentne faworyzowanie jednej z partii, a dla drugich to okazja, aby móc poznać jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci na naszej politycznej scenie. Pojawiły się także głosy, że to dobry ruch marketingowy, który ma jeszcze bardziej wypromować uczelnię. W końcu zrobiło się o niej głośno, prawda?

Jarosław Kaczyński

A czy są jacyś politycy, o których Waszym zdaniem studenci powinni się uczyć? Czekamy na Wasze zdanie w tym temacie.

Polecane

Może Cię zainteresować