×

Rodzice bestialsko katowali 2-miesięcznego Adasia. Kara, która im grozi, nie jest wysoka

Milena W. oraz Robert H. katowali swoje dziecko. Bezwzględni rodzice znęcali się nad 2-miesięcznym synkiem Adasiem. Teraz stanęli przed wymiarem sprawiedliwości. Za bestialskie pobicie grozi im nawet do 8 lat więzienia.

Zwyrodniałym rodzicom postawiono zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek malucha. Sprawą zajmuje się Sąd Rejonowy w Krakowie.

Brak oddechu

Cała historia swój początek miała w grudniu 2017 r. kiedy to do szpitala w Krakowie przywieziono maleńkie, 2-miesięczne dziecko. Noworodek cierpiał na bezdech. Rodzice zapewniali lekarzy, że maluch przestał oddychać w trakcie karmienia.

Przeprowadzono szybką akcję reanimacyjną. Później dziecko zostało zabrane na dalsze badania. Ich wyniki zszokowały personel medyczny.

Pierwsze objawy

Diagnostyka wykazała, że chłopiec miał świeże ślady pobicia. Maluch był w bardzo złym stanie – urazy kończyn dolnych i górnych, opuchnięta klatka piersiowa oraz krwawienie śródczaszkowe nie wyglądały zbyt dobrze.

Dalsze badania ujawniły również starsze złamania żeber, obojczyków, kości udowej, podudzia i przedramienia. Wszystkie objawy wskazywały na jedno – zespół dziecka maltretowanego.

Wikimedia Commons

Nie ma winnych

Gdy lekarze postawili diagnozę ruszyła machina. Dziecko oddano pod opiekę matki zastępczej. Z kolei rodzice zostali zatrzymani, trafili do aresztu, gdzie przez ponad rok czekali na proces. Co ciekawe, żadne z nich nie przyznaje się do winy. Zrzucają odpowiedzialność za pobicie dziecka na siebie nawzajem.

Przez wzgląd na dobro chłopca sąd zdecydował o utajnieniu procesu. „Rodzicom” grozi nawet do 8 lat więzienia.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować