×

Kierowca dostrzegł na chodniku porzucony wózek. Wewnątrz siedziała 2,5-letnia dziewczynka

W Wyszkowie policjanci dokonali przerażającego odkrycia. Obok jednego z przystanków znajdował się porzucony wózek dziecięcy, a obok niego leżała pijana matka. Funkcjonariuszy wezwał anonimowy mężczyzna, który akurat przejeżdżał w pobliżu. Zaniepokoiło go to, co zobaczył i postanowił zareagować. Wózek dziecięcy jednak nie był pusty… W środku znajdowała się 2,5-letnia dziewczynka.

Do zdarzenia doszło z 21 na 22 kwietnia. To wtedy znaleziono porzucony wózek dziecięcy z małym dzieckiem w środku

Jak mogło do tego dojść? Najprawdopodobniej matka była tak pijana, że nie była w stanie nawet zadbać o bezpieczeństwo swojej córki. Dziewczynce na szczęście nic się nie stało, nikt nie zrobił jej krzywdy, ale kto wie, jak mogłaby się skończyć ta historia, gdyby nie interwencja policji.

porzucony wózek dziecięcy

Obok śpiącej matki leżał jej towarzysz, z którym spędziła ostatnie godziny. Oboje byli całkowicie pijani

Gdy zbadano ich alkomatem, matka miała 2,5 promila alkoholu we krwi, a jej kompan 1,5. Bezsprzecznie dziecko nie mogło trafić ponownie pod opiekę nieodpowiedzialnej matki. Policja zabrała dziewczynkę, aby później przekazać ją babci. Upewnili się, że tam nie grozi jej nic złego.

Sprawą zaniedbania oczywiście zajął się sąd rodzinny, który rozważy, czy doszło do bezpośredniego zagrożenia życia bądź zdrowia dziecka. Matka może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Jak można być tak nieodpowiedzialnym?!

__________________________________________________________
*Zdjęcie mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: [email protected]

Polecane

Może Cię zainteresować