×

Popularny piosenkarz Michał W. z zarzutami. Grozi mu 10 lat więzienia!

Szokujące doniesienia z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Popularny piosenkarz Michał W. z zarzutami! Chodzi o „doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości SKOK w Wołominie na kwotę 2,8 miliona złotych”. Michał W. może trafić za kratki nawet na 10 lat!

Popularny piosenkarz Michał W. z zarzutami

Chciał otrzymać pożyczkę, a więc przedstawił nierzetelne pisemne oświadczenie o swoich dochodach. Nierzetelne, ponieważ znacznie je zawyżył, w dodatku podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela, czyli swojej ówczesnej żony. Chodzi o jednego z najpopularniejszych wokalistów w Polsce – Michała W. Sprawa jest bardzo poważna.

Zarzut dotyczy doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 złotych

– przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.

Prokuratura prowadzi postępowanie, które dotyczy przedkładania nierzetelnych, poświadczających nieprawdę i podrobionych dokumentów w celu uzyskania wielomilionowych pożyczek w SKOK w Wołominie. W tej sprawie zarzuty postawiono już ponad stu osobom. We wtorek do tego grona dołączył również Michał W.

Michał W. z zarzutami
Twitter

Do 10 lat więzienia

Jak przekazała rzeczniczka prokuratury, w 2006 r. Michał Wiśniewski otrzymał pożyczkę w wys. 2,8 miliona złotych, ale jej nie spłacił. Teraz znanemu piosenkarzowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W celu uzyskania pożyczki podejrzany przedłożył nierzetelne pisemne oświadczenie o swoich dochodach, które znacznie zawyżył, a także podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela – ówczesnej żony podejrzanego

– wyjaśnia rzeczniczka.

Nie jest jasne, o którą z żon Michała Wiśniewskiego chodzi. W 2006 roku wokalista rozstał się z Mandaryną, czyli Martą Wiśniewską, matką Xaviera i Fabienne. Jednak w tym samym roku piosenkarz związał się ze swoją trzecią żoną (pierwsza była Magda Femme) – Anną Świątczak, która śpiewała z zespołem Ich Troje. Michał W. i Świątczak również mieli dwójkę dzieci: Etiennette i Vivienne. Para rozstała się w 2011 roku.

Potem była kolejna żona – Dominika Tajner. W ubiegłym roku piosenkarz poślubił natomiast Polę Wiśniewską. Jego małżonka nie jest związana z show-biznesem. Jak zniesie rewelacje na temat przeszłości męża i zainteresowanie mediów?

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować