×

Pogoda w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. IMGW zapowiada opady śniegu

Jaka będzie pogoda w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia? Czeka nas wyraźne ochłodzenie, w niektórych rejonach Polski spodziewane są opady śniegu.

Pogoda w drugi dzień świąt

Dzisiejsza (26 grudnia) prognoza pogody nie zwiastuje radykalnej zmiany aury. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zachmurzenie będzie duże, ale pojawią się również przejaśnienia. Miejscami mogą wystąpić opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na zachodzie kraju może padać deszcz.

Temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni do 2 stopni Celsjusza nad morzem. W kotlinach górskich mróz: od minus 4 stopni do minus 1 stopnia Celsjusza.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty. W Tatrach porywy wiatru wyniosą do 60 km/h. Może to spowodować zamiecie i zawieje śnieżne.

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

IMGW ostrzega, że w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w całej Polsce dominować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne.

Niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka przejściowo osłabnie do obojętnego – w godzinach okołopołudniowych na północy kraju oraz wieczorem w Polsce południowej.

– czytamy w ostrzeżeniu.

Źródła: www.imgw.pl, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować