×

Ostatnie zdjęcie królowej. Już na nim widać oznaki zbliżającej się śmierci!

Elżbieta II dotrzymała danego słowa — pełniła służbę do końca swoich dni. Dwa dni przed śmiercią monarchini  mianowała nową szefową rządu Wielkiej Brytanii, Liz Truss. Prawdopodobnie właśnie podczas tego spotkania powstało ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety. Uwagę przykuł pewien „szczegół”…

Obiecała poświęcić całe swoje życie

Zapamiętamy ją jako elegancką starszą panią, która uwielbiała kapelusze i kolorowe stroje. Gdy pozowała do zdjęć, na jej twarzy pojawiał się dobrotliwy uśmiech. Ale gdy Elżbieta II obejmowała tron, była piękną, młodą dziewczyną, której powierzono bardzo trudną rolę, pełną wyzwań. Próbowała im sprostać przez całe swoje życie.

Podczas obchodów swoich 21 urodzin, Elżbieta obiecała „poświęcić całe swoje życie jakiekolwiek będzie, długie czy krótkie, służbie wam i wielkiej imperialnej Wspólnocie”. Dotrzymała danego słowa. Elżbieta II była najdłużej panującym monarchą w Wielkiej Brytanii. Rządziła nieprzerwanie od 70 lat.

Ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety

Choć stwierdzenie, że królowa poświęciła całe swoje życie służbie publicznej, może brzmieć nieco patetycznie, nie będzie ono przesadą. Dwa dni przed śmiercią monarchini widzieliśmy, jak uśmiechnięta Elżbieta II stoi obok nowej premier: Liz Truss. Królowa najpierw przyjęła na spotkaniu ustępującego premiera Borisa Johnsona, a następnie jego następczynię. W związku z tym, że już wtedy monarchini nie czuła się zbyt dobrze, a lekarze zalecili jej odpoczynek, inauguracja wyjątkowo odbyła się w zamku w Balmoral w Szkocji. Właśnie tam powstały zdjęcia, które dziś określane są „ostatnimi zdjęciami królowej”.

Na fotografiach z 6 września widzimy królową, która uśmiecha się promiennie i wydaje się być w całkiem dobrej formie. Jednakże uwagę przykuły dłonie królowej. Pojawił się na nich fioletowy odcień.

Co się stało z jej ręką?

— pytali internauci pod oficjalnym postem na Instagramie.

Niestety obawy okazały się słuszne. W środę wieczorem królowa odwołała posiedzenie Tajnej Rady Wielkiej Brytanii. Dzień później z Balmoral zaczęły napływać kolejne smutne wieści. Królowa zmarła 8 września. Dziś fotografie z Balmoral są najlepszym dowodem na to, że monarchini starała się jak najlepiej wypełniać swoją rolę, przedkładając służbę ponad własny komfort.

To ostatnie oficjalne zdjęcie królowej Elżbiety II zostanie zapamiętane. Uśmiechnięta, w zamku Balmoral, po ponad 70 latach służby jako królowa, na dwa dni przed śmiercią, mianowała Liz Truss na premiera. Imponująca do końca

– napisał austriacki dziennikarz Thomas Mayer.

Trudno o lepszy komentarz… po śmierci monarchini te kadry wydają się jeszcze bardziej przejmujące…

 

Fotografie:

Może Cię zainteresować