×

Ołena Zełenska podziękowała Polakom. „Z takimi przyjaciółmi na pewno wygramy”

Ołena Zełenska podziękowała Polakom w obszernym wpisie w mediach społecznościowych. Pierwsza dama Ukrainy opisała też przebieg swojej rozmowy z Agatą Kornhauser-Dudą. „Dziękuję Polsko! To, co dla nas robisz, to coś więcej niż pomoc” — czytamy w poście.

Ołena Zełenska podziękowała Polakom

Ołena Zełenska opublikowała w mediach społecznościowych obszerny wpis, w którym zwróciła się do Polaków w poruszających słowach, pełnych wdzięczności.

Na Ukrainie mawia się: wybieraj nie dom, a sąsiada. W przypadku krajów jest to niestety niemożliwe, ale jakże poszczęściło się Ukrainie z Polską!

— od takich słów rozpoczęła Ołena Zełenska.

W poście ukraińska pierwsza dama opisała też swoją wideorozmowę z Agatą Kornhauser-Dudą. Jak przyznała, wpólnych tematów nie zabrakło. Rozmowa dotyczyła polskiej pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Żona prezydenta Zełenskiego podkreśliła, że Polska przyjęła największą liczbę uchodźców — „ponad 3 mln, to jakby trzy miasta się przeniosły”. Dodała też, że Ukraińcom zapewniono dostęp do edukacji i opieki zdrowotnej.

  • W szkołach polskich jest już ponad 200 tysięcy naszych uczniów
  • Polska przyjęła setki ukraińskich dzieci z chorobami onkologicznymi
  • Nasze matki, które musiały wyjechać do Polski, urodziły tam już ponad 2500 ukraińskich dzieci

— wylicza Zełenska w poście.

Zaznaczyła też, że para prezydencka oddała trzy rezydencje do dyspozycji uchodźcom z Ukrainy.

„Z takimi przyjaciółmi na pewno zwyciężymy”

Podczas wideorozmowy Agata Kornhauser-Duda przyznała, że jest dumna ze swoich rodaków, którzy „otworzyli swoje serca i domy dla swoich sióstr oraz braci z Ukrainy”.

Z powodu rosyjskiej agresji młodzi i starsi Ukraińcy przeżywają prawdziwy horror, a do przezwyciężenia traumy potrzebne są najlepsze na świecie praktyki psychologiczne. Zapraszam więc wszystkie pierwsze damy do podzielenia się doświadczeniami swoich krajów

– napisała Ołena Zełenska, dodając, że do przyłączenia się do narodowego programu opieki psychologicznej zaprosiła też żonę prezydenta RP.

Swój wpis pierwsza dama Ukrainy zakończyła słowami pełnymi nadziei.

Dziękuję, Polsko! To, co robicie dla nas, to więcej niż pomoc. Z takimi przyjaciółmi na pewno zwyciężymy!

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij