×

Dramatyczny apel Ołeny Zełenskiej. „Nie przyzwyczajajcie się do wojny”

Dramatyczny apel Ołeny Zełenskiej. Żona prezydenta Ukrainy w poruszających słowach zwróciła się do społeczności międzynarodowej. „Wojna na Ukrainie to wojna na progu Waszego domu” – napisała w mediach społecznościowych.

Dramatyczny apel Ołeny Zełenskiej

„Rosja napadła na Ukrainę” – minęły 33 dni od momentu, w którym cały świat usłyszał ten komunikat. Zdaniem niektórych ekspertów, ta wojna może potrwać jeszcze wiele lat. Ale dla Ukraińców każdy dzień jest walką o przetrwanie. Każdy dzień przynosi strach i niepewność. Co się stanie, jeśli pomoc przestanie płynąć, jeśli media coraz rzadziej będą mówić o zbrodniach rosyjskiej armii, jeśli świat „przyzwyczai się” do tego, że na Ukrainie trwa wojna?

Żona prezydenta Zełenskiego zwróciła się z poruszającym apelem do społeczności międzynarodowej.

Każdy dzień na wojnie jest jak całe życie. Nasze dzieci są przyzwyczajone do zasypiania przy dźwiękach wybuchów

– tymi słowami zaczęła Ołena Zełenska swój wpis w mediach społecznościowych.

„Nie przyzwyczajajcie się do wojny”

W dalszych słowach Pierwsza Dama Ukrainy podkreśliła, że świat nie może się przyzwyczaić do wojny.

Nasze dzieci są przyzwyczajone do zasypiania przy dźwiękach wybuchów. Ale proszę was: nie przyzwyczajajcie się do wojny!

– zaapelowała Zełenska.

Bo w XXI wieku w Europie nie można przyzwyczaić się do widoku dzieci, które nie wiedzą, czy jutro będą żyły. Nie można przyzwyczaić się do masowych grobów, w które zamieniają się spokojne miasta. Wojna na Ukrainie to wojna na progu waszego domu. Pozostańcie po stronie pokoju i ludzkości. Wtedy zwycięstwo Ukrainy będzie waszym zwycięstwem!

– dodała.

Apel Ołeny Zełenskiej zbiegł się z międzynarodowym koncertem charytatywnym „Save Ukraine”. Koncert transmitowano w ponad 20 krajach. Wzięły w nim udział także ukraińskie gwiazdy.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij