×

Komenda na konferencji prasowej miał pretensje do dziennikarza, który przez 18 lat go oczerniał

Tomasz Komenda po 18 latach odsiadki w więzieniu został w końcu oficjalnie uniewinniony. Tego samego dnia zapowiedział, że będzie walczył, dopóki ci, którzy doprowadzili do tego, że znalazł się za kratkami i spędził tam sporą część swojego życia, za to nie odpowiedzą.

Ja jestem od dzisiaj wolnym człowiekiem, a osoby, które mnie wrobiły, będą nosić piętno do końca swojego życia; nie spocznę, dopóki nie doprowadzę do tego, by usiadły na ławie oskarżonych i poczuły to, co ja czułem przez osiemnaście lat

Jest tu na konferencji, jeden dziennikarz, który przez 18 lat oczerniał mnie w mediach. Pisał ze jestem pedofilem i mordercą, a dziś jest tu i jak on teraz może mi spojrzeć w oczy?

Komenda wspomina również, że dziennikarz ten chciał mu podać rękę przed konferencją, jakby jego wcześniejsze słowa kompletnie nie miały w tym momencie znaczenia.

Youtube

Odszkodowanie

Jakie odszkodowania może oczekiwać Tomasz Komenda? Na pewno będzie ono liczone w milionach.

Będziemy żądać ponad 10 milionów złotych… Państwo musi ponieść konsekwencje tego, że na 18 lat wsadziło do więzienia niewinnego człowieka i zniszczyło mu młodość – powiedział adwokat niewinnego mężczyzny prof. Zbigniew Ćwiąkalski.

W trakcie trwania konferencji głośno zrobiło się również na temat mamy Tomasza. To ona opowiedziała o kobiecie, która lata temu stwierdziła, że jej syn jest winny.

Może Cię zainteresować