×

Możesz nie wierzyć, ale kształt nosa ma duże znaczenie. Zdradza pewne cechy Twojej osobowości…

Na pewno zauważyłeś, że Twój nos różni się od innych. Ma nie tylko inny kształt, ale i długość. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co to może oznaczać, koniecznie przewiń niżej. Daj znać także w komentarzu, czy to sprawdziło się akurat w Twoim przypadku.

1. Nubijski nos

Wyróżnia się przede wszystkim długością. Szczyt nosa jest szerszy a jego końcówka skierowana w dół. Ludzie, którzy mają ten kształt nosa są dociekliwi i ciekawi świata. Zawsze starają się dopasować do innych i są optymistyczni. W dodatku są mili i chcą rozwiązywać problemy, a nie zamiatać je pod dywan.

2. Grecki nos

Większość Greków ma dokładnie taki nos: wąski i długi. Jego właściciel jest dość powściągliwy i nie lubi być w centrum zainteresowania. Nie lubi mówić o swoich uczuciach i jest wycofany. Mimo wszystko jest bardzo lojalny i potrafi rozwiązać większość problematycznych sytuacji.

3. Haczykowaty nos

Wiele osób porównuje go z dziobem ptaka. Jest trochę zagięty od środka do końca. Ludzie, którzy mają ten nos poświęcają się ideom i mają twórcze myślenie. Namiętnie bronią swoich przekonań i nie boją się postawić wszystkiego na jedną kartę, aby osiągnąć swoje cele.

4. Łukowaty nos

Bardzo podobny do haczykowatego układu, ale końcówka jest znacznie bardziej zaostrzona. Osoby, które posiadają taki nos, są konkretne i zdecydowane. Oddają się pracy i potrafią zarówno działać w pojedynkę jak i w grupie.

5. Zadarty nos

Jest krótki i wygląda jak malutki ziemniak. Występuje najczęściej ze wszystkich kształtów. Ludzie, którzy są właścicielami takiego nosa, są spontaniczni w podejmowaniu decyzji i przez to często się denerwują. Są uparci i chcą mieć od razu wszystko. Chodzą własnymi ścieżkami.

6. Prosty nos

Ten typ najczęściej występuje u Azjatów. Wąski, prosty, z szerszymi nozdrzami i nieco zaokrągloną końcówką. Należy do ludzi z silną osobowością, którzy są namiętni i temperamentni. Lepiej z nimi się nie przekomarzać, ponieważ nienawidzą, gdy ktoś próbuje igrać z ich cierpliwością.

7. Wklęsy nos

Ludzie, którzy mają ten kształt, są zawsze gotowi do pomocy i nie mają problemu z tym, aby wyciągnąć rękę. Są rozsądni i wiedzą, co jest dobre, a co złe.

8. Zakrzywiony nos

Mimo, że nazwa nie jest zbyt pochlebna, ten kształt należy do osób o gołębim sercu przepełnionym miłością. Mostek jest niestety nierówny, a końcówka delikatnie zaokrąglona. Ludzie, którzy posiadają krzywe nosy są w zgodzie z tym, co robią. Są bardzo dobrymi słuchaczami, co czyni z nich wspaniałych partnerów i przyjaciół.

Może Cię zainteresować