×

Nie planowali dzieci, ale teściowa zadecydowała za nich. Jej plan zniszczył im życie

Posiadanie dziecka to odpowiedzialna decyzja, która zmienia całe życie człowieka. Nie można podejmować jej pochopnie, a już na pewno nie za namową innych osób. Ciężko mieć nastrój na tworzenie rodziny, gdy z każdej strony słyszy się o tym, że albo już nasz czas, albo że będziemy starymi rodzicami, albo już wypada, albo co ludzie powiedzą. Sami przyznacie, że takie teksty nie nastrajają dobrze.

Często najbardziej męczą ci, którzy są nam najbliżsi, czyli rodzice i teściowie. W tej historii posunęli się o krok dalej…

Teściowa tej kobiety dowiedziała się, że jej syn nie planuje z żoną rodziny i uznała, że weźmie sprawy w swoje ręce. Artykuł pochodzi ze strony reddit.com, ale strona papilot.pl przetłumaczyła tę historię.

Para zbliżała się już do trzydziestki i ustalili, że nie chcą mieć dzieci. Teściowa jednak miała zupełne inne plany wobec nich

Oczywiście poinformowali o tym swoją rodzinę, żeby później nie było żadnych niespodzianek i niezrealizowanych ambicji rodziców. Teściowa jednak nie chciała przyjąć do wiadomości, że nie będzie kolejnego potomka rodu. Wzięła sprawy w swoje ręce – dosłownie.

Teściowa miała plan i szybko chciała wdrożyć go w życie. Przyszła do domu syna i synowej i powiedziała, że coś dla nich ugotuje, ale najpierw jej syn ma iść po brakujące składniki do sklepu. Jego żony jeszcze nie było wtedy w domu i to było zielone światło dla teściowej, aby mogła wdrożyć swój plan. Kobieta jednak wróciła do domu wcześniej i gdy weszła do mieszkania, nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Zawsze lubiła swoją teściową, ale ten dzień na zawsze zmienił relację między nimi.

„Kiedy otworzyłam drzwi, zobaczyłam jak delikatnie nakłuwa nasze kondomy”

Odwróciła głowę w moim kierunku. Wyglądała jak spłoszona zwierzyna. Jak ryba wyciągnięta gwałtownie z wody. Zaczęła mamrotać pod nosem, że próbuje tylko ratować rodzinę i z szaleństwem w oczach rzuciła się do ucieczki. Wybiegła z domu, a ja nie zdążyłam powiedzieć nawet słowa

Gdy mąż wrócił z zakupów, żona opowiedziała mu dokładnie to z jakim zamiarem jego mama przyszła do nich do domu. Mężczyzna był wściekły, tym bardziej, że przypomniał sobie, że jego matka odwiedziła ich też kilka tygodni wcześniej i scenariusz był podobny.

Okazało się, że jej plan najwyraźniej się spełnił, ponieważ synowa spodziewa się dziecka. Nie wiedzą, jak mają sobie z tym wszystko poradzić, bo mieli inne plany na swoje życie. Z mamą mężczyzny na razie nie utrzymują kontaktu. Nie chcą mieć do czynienia z kimś, kto uznał, że wie lepiej od nich, czego oczekują oni sami od życia i jakie mają oczekiwania wobec najbliższych lat. Synowa zapewniała, że nie chce więcej widzieć teściowej u siebie w domu, a to co zrobiła zalicza się do tego, aby nigdy więcej nie mieć z nią kontaktu.

Myślicie, że teściowa przesadziła?

________________________________

*zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij