Kategorie Życie

Nauczyciel z Londynu pokazywał dzieciom egzekucje dokonywane przez ISIS. Chciał stworzyć armię

Terroryzm w dzisiejszych czasach ma wiele twarzy. Prawda jest taka, że nigdzie nie możemy czuć się bezpiecznie… W wielu europejskich stolicach dochodziło do zamachów, które raniły, a niekiedy niestety doprowadzały do śmierci niewinnych osób.

Na co dzień uczymy się tolerancji i tego, aby nie oceniać ludzi pod żadnym pozorem na podstawie pochodzenia, koloru skóry czy wyznania. Dlatego też władze szkoły w Lantern of Knowledge w Leyton nie miały problemu z tym, aby zatrudnić Umara Haque na stanowisku nauczyciela d.s edukacji religijnej w prywatnej oraz administratora.

Nie chciał jednak uczyć, a miał zupełnie inne zamiary…

Zamiast uczyć, przekazywał młodzieży radykalne poglądy i werbował do tego, aby stworzyć z grupy około 250 dzieci w wieku od 11 do 14 lat armię dżihadistów. Pokazywał im propagandowe filmy, które zawierały bardzo brutalną treść, włączając w to egzekucje wykonywane przez ISIS. Do tego można mówić o powiązaniach mężczyzny z Khurumem Buttem, który jest odpowiedzialny za atak na London Bridge oraz Hafs Academy w Newham.

Nauczyciel z Londynu pokazywał dzieciom egzekucje dokonywane przez ISIS. Chciał stworzyć armię

Chciał stworzyć armię

Policja nie ma wątpliwości, że to wszystko powstało po to, aby przeprowadzać regularne ataki na terenie całego Londynu. Chciał stworzyć siatkę młodych i ambitnych, która miałaby działać długoterminowo. Władze dodają także, że dzieci były zastraszane i nikt nie odważył się wyjawić tego, co w planach ma nauczyciel.

Gdy w końcu sprawa wyszła na jaw, młodzież zaczęła mówić. Wtedy okazało się, czego uczył nauczyciel. Stawiał na szerzenie idei terroryzmu, co w jego ocenie było jedyną prawdą. Obecnie uczniowie przebywają pod stałą opieką policji i specjalistów. Policja natomiast zajmuje się Umarem Haque.

Nauczyciel z Londynu pokazywał dzieciom egzekucje dokonywane przez ISIS. Chciał stworzyć armię