×

Najsilniejsze niemowlę świata. Ma dopiero 15 tygodni i już potrafi stać!

Najsilniejsze niemowlę świata. Maleńka Lula od chwili narodzin wykazywała niezwykłą siłę. Teraz, w wieku 15 tygodni sama już wstaje na prostych nóżkach i wszystko wskazuje na to, że lada chwila zacznie chodzić. Jej rozwój przebiega bowiem o wiele szybciej niż u innych dzieci.

Dziewczynka silna od urodzenia

Lula, pierworodna córka 31-letniego Tezri Finn-Johnsona i 23-letniej Emily Derrick przyszła na świat 15 tygodni temu w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Rodzice szybko zauważyli, że dziewczynka jest niezwykle silna. W wieku zaledwie pięciu dni potrafiła unosić główkę, co oznaczało, że ma nadspodziewanie rozwinięte mięśnie karku.

Większość niemowląt jest w stanie unieść główkę około pierwszego miesiąca życia, a najczęściej po jego ukończeniu. Jak wspomina tata Luli:

Właściwie od dnia, w którym opuściliśmy szpital, potrafiła trzymać główkę inaczej niż sądziliśmy, że powinna. To nie powinno tak wyglądać jeszcze przez kilka tygodni, a ona potrafiła to zrobić od razu.

Najsilniejsze niemowlę świata?

Tata dziewczynki, na podstawie obejrzanych filmów i przeczytanych książek na temat rozwoju niemowląt, stał się już niemal ekspertem w tej dziedzinie. Orientuje się, że rozwój Luli przebiega znacznie szybciej niż u innych dzieci.

Jak wspominał w rozmowie z The Sun był zaskoczony, gdy córeczka w wieku zaledwie 8 tygodni samodzielnie wstała. Jak tłumaczy dumny tata:

Z tego, co przeczytałem wynika, że dziecko dopiero w wieku około dziewięciu miesięcy do roku jest w stanie utrzymać własną wagę.

Teraz, w wieku 15 tygodni Lula potrafi stać na wyprostowanych nóżkach, jednak rodzice zawsze ja asekurują. Tata, który jako nastolatek podnosił ciężary i marzył o karierze strongmana, przeczuwa, że córka ma ogromny talent. Żeby zmotywować ją do dalszego rozwoju, pokazuje jej w telewizji zawody sportowe.

Natomiast mama, która z niepokojem wyczekuje chwili, gdy dziewczynka zacznie samodzielnie chodzić, wolałaby, żeby rozwijała się w wolniejszym tempie, tak, jak inne dzieci.

Źródła: www.thesun.co.uk, www.youtube.com, www.fakt.pl
Fotografie: SWNS

Polecane

Może Cię zainteresować