×

Michał Wiśniewski nowym wiceministrem! Wiadomo, czym się będzie zajmował

Michał Wiśniewski nowym wiceministrem rozwoju i technologii! 7 lutego premier Mateusz Morawiecki powołał Wiśniewskiego na urząd podsekretarza stanu. Tym samym potwierdziły się krążące od niedawna pogłoski.

Michał Wiśniewski nowym wiceministrem

Grono wiceministrów właśnie powiększyło się o Michała Wiśniewskiego. Nie chodzi jednak o przebojowego wokalistę zespołu Ich Troje, a o absolwenta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, IESE Business School University of Navarra oraz studiów menedżerskich MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

O nowej nominacji informuje Polska Agencja Prasowa. 7 lutego Michał Wiśniewski otrzymał „akt powołania go przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii” z rąk ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka (kieruje resortem od ostatniej rekonstrukcji rządu).

Kim jest Michał Wiśniewski?

Michał Wiśniewski urodził się w 1985 roku w Augustowie. Jak informuje MRiT, po studiach nabywał doświadczenie zawodowe w sektorze prywatnym w branży informatycznej i administracji publicznej. Pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ministerstwie Środowiska. Następnie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a ostatnio również w Ministerstwie Cyfryzacji.

Do tej pory Michał Wiśniewski pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Był też zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), odpowiedzialnym za departamenty: innowacji, teleinformatyki, strategii i analiz, rozwoju rynków rolnych, wparcia eksportu oraz finansowo-kięgowy. Współtworzył również strategię promocji polskiej żywności za granicą.

W latach 2017–2018 Wiśniewski był dyrektorem departamentu zrównoważonego rozwoju i współpracy międzynarodowej w Ministerstwie Środowiska. W 2019 roku został członkiem Rady Nadzorczej Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. w Broniszach.

Michał Wiśniewski jest też współautorem Polityki Sztucznej Inteligencji Państwa, liderem Grupy Internetu Rzeczy w Polsce.

Teraz Wiśniewski będzie odpowiadał za obszar jednostek nadzorowanych i podległych, gospodarki niskoemisyjnej oraz gospodarki nieruchomościami.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować