×

Matka wyrzuciła noworodka przez okno. Policja bada okoliczności zdarzenia

Matka wyrzuciła noworodka przez okno jednorodzinnego domu. Opolska policja ustala, dlaczego kobieta dopuściła się takiego potwornego czynu.

Matka wyrzuciła noworodka przez okno

O sprawie donosi Radio Zet. Do zdarzenia doszło w niedzielę (15.08) w jednej z podopolskich miejscowości. Policja wciąż ustala przebieg wydarzeń. Na ten moment wiadomo, że około godz. 23:00 kobieta wyrzuciła przez okno domu jednorodzinnego swoje nowo narodzone dziecko.

Jak powiedział w rozmowie z mediami mł. asp. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Opolu:

Na szczęście wszystko zobaczyli domownicy i natychmiast wezwali służby ratunkowe.

Dlaczego to zrobiła?

Dziecko zostało błyskawicznie przewiezione do szpitala. Na całe szczęście doznało tylko urazu nóżki.

W tej chwili życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Zarówno noworodek, jak i jego mama znajdują się obecnie pod opieką lekarzy

– oznajmił mł. asp. Świątczak.

Z informacji policji wynika, że kobieta potrzebuje pomocy psychologicznej.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przebadali też mieszkańców na obecność alkoholu w organizmie. Wstępne wyniki badania alkomatem wskazały, że wszyscy domownicy, w tym matka noworodka, byli trzeźwi.

Obecnie opolska policja ustala okoliczności zdarzenia.

Znana jest też historia kobiety, która włożyła dziecko do kosza na pranie zaraz po porodzie. Noworodek trafił do szpitala i przez wiele miesięcy walczył o życie. Niestety nie udało się go uratować.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, opole.wyborcza.pl, www.fakt.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Pixabay, Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować