×

Kobieta włożyła dziecko do kosza na pranie zaraz po porodzie. Noworodek zmarł

Kobieta włożyła dziecko do kosza na pranie tuż po porodzie. Noworodek trafił później do szpitala i przez wiele miesięcy walczył o życie. Niestety ostatecznie zmarł. Prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie wstrząsającego dzieciobójstwa, którego dopuściła się mieszkanka Łosic.

Włożyła dziecko do kosza na pranie po porodzie

Szokujące zdarzenie miało miejsce we wrześniu zeszłego roku w Łosicach (woj. mazowieckie). 20-latka urodziła dziecko w domu, a następnie umieściła je w foliowej torbie i włożyła do bieliźniarki. Niemowlę nie miało zabezpieczonej pępowiny.

Niedługo później kobieta dostała krwotoku i pojechała wraz ze swoją matką do szpitala. W tym czasie krewny z rodziny natrafił na dziecko. Stan dziewczynki był ciężki. Niemowlę przetransportowano do szpitala. Przez wiele miesięcy leczono je, ale ostatnie w marcu tego roku zmarło.

Ekshumacja zwłok

Dziecko pochowano bez poinformowania o tym prokuratury. Tym samym niemożliwe było określenie szczegółowych okoliczności śmierci. W związku z tym, prokuratura zażądała ekshumacji zwłok dziewczynki.

Prokurator rejonowa w Siedlcach Katarzyna Wąsak powiedziała, że pobrano już próbki z ciała zmarłego dziecka, które posłużą do badania.

Celem przeprowadzenia sekcji zwłok zostały pobrane również wycinki tkanek do badań histopatologicznych. Czekamy na wyniki.

Okoliczności śmierci

Trwa oczekiwanie na opinię biegłego, która wykaże jaka była bezpośrednia przyczyna zgonu dziecka. Prokurator Wąsak zaznacza, że w zależności od wyników badań laboratoryjnych może ulec zmianie kwalifikacja czynu popełnionego przez matkę noworodka.

Jeżeli okaże się, że śmierć była spowodowana innymi przyczynami, niż zachowanie matki i przyczyniły się do tego inne schorzenia, które dziecko miało, to matka na pewno nie może za to ponosić odpowiedzialności. Natomiast jeśli się okaże, że wszystkie te schorzenia dziecka miały swój początek w zachowaniu matki, to być może ta kwalifikacja się zmieni.

W październiku zeszłego roku kobiecie postawiono zarzut usiłowania dzieciobójstwa. Grozi jej za to do 5 lat więzienia. Przeprowadzone badania psychiatryczne wykazały, że jest zdrowa i może w pełni odpowiadać za swój czyn.

Włożyła dziecko do kosza na pranie
Pixnio
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Pixnio

Może Cię zainteresować

zamknij