×

Jadł obiad razem ze swoją dziewczyną. Kiedy się odwrócił zobaczył bezdomną przytulającą tę kobietę

Większość klientów ignorowało bezdomną kobietę, która błagała ich o resztki w restauracji „A Raising Cane” w Kalifornii. Ale jedna z klientek postanowiła postąpić zupełnie inaczej. Gdy weszła do restauracji, Carmen Mendez powiedziała swojej przyjaciółce, że odda resztę niezjedzonego zestawu tej kobiecie. Po chwili zastanowienia postanowiła jednak pójść o krok dalej.

Historia Carmen i zdjęcie tych dwóch kobiet razem, stało się niezwykle wirusowe, wywołując ogrom emocji.

Szukałam tej kobiety, gdy byłyśmy gotowe do wyjścia, ale nie mogłam jej nigdzie znaleźć… Było mi smutno, wiedząc, że przeżyła tyle niechęci ze strony innych, szukając ciepłego posiłku. Gdy miałam zamiar wyrzucić resztki kurczaka i kilka frytek, usłyszałam bardzo cichy głos pytający mnie, czy mam jakieś pozostałości z posiłku. Odwróciłam się i to była ona. Dałam jej to co mi zostało i patrzyłam jak siada i zaczyna jeść. Nie czułam się z tym dobrze… Czułam, że jestem okropnym człowiekiem karmiąc ją, jak psa resztkami kurczaka. Zasłużyła na dużo więcej, więc kupiłam jej cały posiłek. Przecież zasłużyła aby zjeść coś ciepłego.

Carmen przytula bezdomną kobietę

Źródło: facebook.com/carmen.mendez.39142

Kiedy podeszłam zamówić posiłek, poprosiłam pracownika o przysługę. Chciałam, żeby nie wyrzucił jej w momencie jak będę składała zamówienie. Kobieta przygotowywała się do wyjścia, kiedy zaskoczyłam ją tym posiłkiem. Wyraz jej twarzy mówił wszystko… Nigdy nie czułam czegoś takiego – czystej, prawdziwej wdzięczności. Uścisk jaki mi ofiarowała, był czymś czego nigdy wcześniej nie czułam. Łzy, które uroniła odczułam głęboko w moim sercu. Trzymałam ją mocno i nie puszczałam. Nie zostałam odrzucona. Po prostu ją trzymałam. I to jest moment, którego nigdy nie zapomnę.

Carmen uważa, że ​​ludzie często czują uprzedzenie do bezdomnych, które jest nieuzasadnione. Zakończyła swój post na Facebooku pisząc:

„Więc następnym razem, gdy osądzisz bezdomną osobę – pomyśl dwa razy… nie wszyscy z nich są bezdomni z powodu uzależnienia od narkotyków lub dlatego, że są leniwi”.

Sympatyczny gest Carmen przypomina nam wszystkim, że jeden mały akt dobroci może bardzo wiele znaczyć w życiu innej osoby.

Udostępnij tę historię swoim przyjaciołom, jeśli zgadzasz się z przesłaniem Carmen!

Może Cię zainteresować

zamknij