×

5 osób z nieprawdopodobnym wzrostem! Aż trudno uwierzyć, że oni żyją wśród nas

Każdy zna opowieści i legendy o olbrzymach, które swój wzrost osiągnęły dzięki zjedzeniu magicznej fasoli, jednak nikt w te opowiastki nie wierzy.

Są jednak na świecie ludzie, którzy mogliby doskonale posłużyć za inspirację do tego rodzaju historii. Zazwyczaj są przedmiotem drwin i pogardy ze strony innych ludzi, którzy się ich obawiają. Swojej wielkości nie osiągnęli przez magiczne sztuczki, zazwyczaj powodem jest choroba, a w innych przypadkach po prostu genetyka.

Zobaczcie więc historie 5 gigantów, którzy, choć trudno w to uwierzyć, istnieją naprawdę.

André „Olbrzym”

André René Roussimoff urodził się w 1946 roku w Grenoble we Francji. Już od wczesnego dzieciństwa zmagał się z problemami hormonalnymi, które sprawiły, że w wieku 12 lat osiągnął 190 cm wzrostu. W wieku 17 lat przeniósł się do Paryża, gdzie nauczył się walczyć, a gazety nadały mu przydomek „Olbrzym”.

W 1966 roku został odkryty przez łowcę talentów i przeniósł się do Montrealu. Mając 20 lat osiągnął 224 cm wzrostu i wagę 240 kilogramów. André został gwiazdą wrestlingu i bez problemu bronił mistrzostwo świata kilka lat z rzędu. Pojawił się również w kilku filmach. W wieku 46 lat zmarł na atak serca.

Al Tomaini

Aurelio Tomaini, znany jako Al, urodził się w 1912 roku w Long Branch, New Jersey. Mając 12 lat, stał się wyższy od swojego ojca, który mierzył 185 cm. Mimo, że cała rodzina była dość wysoka, rodzice postanowili zabrać syna do lekarza i tam dowiedzieli się, że Al cierpi na nadczynność przysadki mózgowej, co prowadzi to jego oszałamiającego wzrostu.

W 1963 roku przyłączył się do cyrku, w którym stał się główną atrakcją. Jako dorosły mężczyzna mierzył 2,24 m wzrostu. W cyrku poznał swoją żonę, Jeane, która urodziła się bez nóg i miała zaledwie 78 cm.

Al pomagał lokalnej społeczności, działał jako strażak i pomagał wszystkim, którzy o pomoc go prosili. Zmarł w 1962 roku po przegranej walce z rakiem w przysadce mózgowej.

Ondor Gongor

Ondor Gongor urodził się w 1880 roku w Mongolii. Jego dzieciństwo przebiegało normalnie, ale chłopiec miał ogromny apetyt i rodziców nie było stać na jego utrzymanie. W końcu wysłali młodego Ondora do innego miasta.

W wieku 20 lat osiągnął 236 cm wzrostu. Przed śmiercią, do której doszło w 1920 roku, miał czworo dzieci.

Sultan Kösen

Sultan Kösen urodził się w 1982 roku, w Mardin w Turcji. Mężczyzna ma trzech braci i siostry, jednak sam ma guza na przysadce mózgowej, który jest powodem jego gigantycznego wzrostu. Jego rozmiar również sprawia mu wiele problemów – trudno mu znaleźć ubrania, trudno mu usiąść i musi chodzić o kulach.

W 2003 roku Sultan otrzymał tytuł najwyższego żywego człowieka na świecie i został wpisany do księgi rekordów Guinessa. Obecnie mężczyzna mierzy 2,54 m wzrostu. W 2014 roku Sultan spotkał się z najmniejszym człowiekiem na świecie w ramach kolejnego rekordu zorganizowanego w Londynie.

Elisany Silva da Cruz

Ta młoda modelka urodziła się w 1996 roku w Brazylii. Obecnie jest najwyższą kobietą na świecie i ma 210 cm wzrostu. W wieku 11 lat został u niej zdiagnozowany guz przysadki mózgowej i spędziła trudne dzieciństwo, gdyż rówieśnicy wyśmiewali ją. Mając 15 lat poddała się operacji usunięcia guza, który powodował ciągły wzrost kobiety.

Elisany zgłosiła się do miejscowej agencji modelek, która natychmiast ją zatrudniła. Mąż kobiety ma zaledwie 1,62 m wzrostu, jednak para twierdzi, że fizycznie są sobą zachwyceni i razem są bardzo szczęśliwi.

Może Cię zainteresować