×

Obcy mężczyzna kopnął ją w twarz, bo nie podobały mu się jej szorty. Sąd uznał go za niewinnego

Policja aresztowała 35-latka, który rzucił się na jedną z pasażerek i kopnął ją w twarz, ponieważ nie spodobał mu się jej ubiór.

Ci, którzy noszą szorty, muszą umrzeć – krzyczał mężczyzna, kiedy zaatakował kobietę.

Szorty, które na sobie miała były nie do zaakceptowania. Dlatego byłem zły i tak się zachowałem – wyznał podczas przesłuchania mężczyzna, który przekonywał, że ma problemy psychiczne.

Pracująca jako pielęgniarka Ayşegül Terzi doznała podczas ataku poważnych obrażeń.

Co się stało z 35-latkiem?

Decyzja sądu może wydawać się szokująca. Mimo dowodów i przyznania się do winy, mężczyzna nie trafił do więzienia. Wyszedł na wolność, bo podobno nie doszło do przestępstwa.

Taka decyzja nie powinna być jednak zbyt zaskakująca, biorąc pod uwagę fakt, że Turcja rządzi się swoimi prawami odnośnie traktowania kobiet. To m.in. dlatego każdego roku w kraju giną ich setki. Niestety, za wieloma zbrodniami stoją mężowie.

Wskaźnik zabójstw kobiet w Turcji wzrósł o 1400 procent na przestrzeni lat 2002-2009. Około 28 000 kobiet zostało zaatakowanych w 2013 roku, a niemal połowa tureckich kobiet jest wykorzystywana seksualnie.

Metod nadużyć wobec bezbronnych kobiet jest mnóstwo: począwszy od popychania, a na podpalaniu kończąc. Jedna z kobiet została pochowana żywcem. Powód? Słuchała muzyki, która nie podobała się całej reszcie.

Mężczyźni dopuszczają się przemocy, aby pokazać swoją dominację lub gdy czują się zagrożeni. Morderstwo jest w ich przypadku jedną z najstraszliwszych konsekwencji, jaka może spotkać bezbronną kobietę… Choć nie ma oficjalnych statystyk, wiele źródeł donosi, że co najmniej 3 kobiety są mordowane każdego dnia przez swoich mężów, chłopaków lub byłych partnerów – podkreśla organizacja Mor Cati.

Może Cię zainteresować

zamknij