×

Muzyczny hit Internetu. Kobiety zakochują się w nim już po paru sekundach!

Kobiety zakochują się w nim dosłownie po paru sekundach. Chodzi o 34-letniego chorwackiego wiolonczelistę i jego utwory, które podbiły już tysiące serc na całym świecie.

Kim jest Stjepan Hauser?

Stjepan Hauser, wiolonczelista klasyczny chorwackiego pochodzenia, swój talent muzyczny szlifuje od piątego roku życia. Ukończył szkoły muzyczne od najniższego szczebla po Królewską Akademię Muzyczną w Londynie.

Hauser wraz z Luką Šuliciem tworzą duet 2Cellos. Mają na koncie udział w konkursach wiolonczelowych. Zresztą właśnie podczas jednego z nich rozpoczęła się ich znajomość. Na początku planowali zostać muzykami klasycznymi. Z czasem jednak postanowili sięgnąć po muzykę popularną. Ich pierwszym projektem było zaaranżowanie przeboju Michaela Jacksona Smooth Criminal w wersji na wiolonczelę. Rezultat opublikowali w Internecie i wywołali tym istne trzęsienie ziemi.

Pomysł wprowadzenia muzyki klasycznej do kultury popularnej nie jest nowy. Próbowali tego, z ogromnym sukcesem, trzej tenorzy: Jose Carreras, Luciano Pavarotti i Placido Domingo. Pavarotti do końca swojego życia kontynuował ten trend, organizując coroczne koncerty Pavarotti&Friends, na których wykonywał arie operowe oraz przeboje muzyki pop z największymi gwiazdami estrady, takimi jak Sting, Brian Adams, Bono, Eric Clapton czy Elton John.

Kobiety zakochują się w nim już po paru sekundach

Jedno z najczęściej zadawanych Hauserowi pytań, dotyczy planów komponowania własnych utworów. On jednak niezmiennie odpowiada:

Aranżowanie znanych utworów w taki sposób, aby miały coś świeżego i nowego jest trudniejsze!

Nie oznacza to, że razem z Luką zupełnie odżegnują się od własnych kompozycji. Czasem flirtują z muzyką filmową. Na przykład 3 lata temu skomponowali muzykę do napisów końcowych do filmu September of Shiraz z udziałem Salmy Hayek i Adriana Brody’ego.

Hauser regularnie wrzuca do Internetu swoje nagrania. Na YouTube, obok utworów z muzyką rockowo-popowo-metalową, można znaleźć również znajdziemy także Oblivion Piazzoli, czy Koncert na Dwie Wiolonczele Vivaldiego. Dzięki solidnemu klasycznemu wykształceniu może grać w zasadzie co tylko chce, w dowolnej aranżacji.

A przy tym jak wygląda! Widok przystojnego Chorwata z romantycznie potarganą czupryną, grającego z pasją i talentem na wiolonczeli, zmiękczył niejedno kobiece serce. Kobiety zakochują się w Hauserze i jego aranżacjach dosłownie w kilka sekund. A te coraz częściej pojawiają się na kanale YouTube.

Czyż nie są genialne?

Źródła: www.youtube.com, www.prestigemjm.com, pl.wikipedia.org
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować