×

W szczecińskim oknie życia znaleziono niemowlę. Ma około 6 miesięcy

Kilkumiesięczna dziewczynka właśnie została odnaleziona w szczecińskim Oknie Życia. Nie ma żadnych obrażeń, jest zdrowa i trafiła już pod dobrą opiekę. Zakonnica usłyszała dzwoneczek sygnalizujący pozostawienie dziecka w środę po południu.

Kilkumiesięczna dziewczynka w szczecińskim Oknie Życia

Siostry zakonne prowadzące Okno Życia w Szczecinie odnalazły w nim kilkumiesięczną dziewczynkę. O odnalezieniu niemowlaka poinformowała Paulina Tragaszewska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie:

Około 16:30 dostaliśmy zgłoszenie do dziecka znalezionego w Oknie Życia. Dziecko to dziewczynka, około 5- 6-miesięczna. Dziecko jest zdrowie, bez obrażeń

Kilkumiesięczna dziewczyna znaleziona w Oknie Życia jest zdrowa i zadbana

Według ustaleń dzwonek sygnalizujący dyżurującej siostrze pojawienie się dziecka, odezwał się w środę 9 października o godzinie 16:36. Przy Oknie Życia czuwała wówczas siostra Joanna Kois ze zgromadzenia Uczennic Krzyża:

Byłam na dyżurze sama, gdy zadzwonił nasz telefon zsynchronizowany z Oknem Życia. Byłam trochę zdziwiona, że o takie porze, bo było jeszcze jasno na dworze

Siostra Joanna Kois już drugi raz odebrała dziecko z Okna Życia. O chwili, w której zobaczyła maleństwo opowiedziała w rozmowie z portalem „GS24.pl”:

Leżała na brzuszku niezaniepokojona. Patrzyła na mnie, nie płakała. Dopiero później, gdy pojawiały się inne siostry, zaczynała popłakiwać, być może czując pojawienie się obcych osób, ale szybko uspokajała się, gdy przemawiałyśmy do niej ciepłym głosem. Jak ją zobaczyłam, ogarnęło mnie wzruszenie. To było, podobnie jak za pierwszym razem, ogromne przeżycie

Niemowlak z Okna Życia w Szczecinie trafi do adopcji

Przy dziewczynce nie było żadnej karteczki z imieniem albo wiekiem, ale siostry szybko oceniły, że dziewczynka ma około 5-6 miesięcy. Była zadbana i najedzona. Maleństwo miało na sobie czerwoną kurteczkę, spodenki i czapeczkę z kokardą. Mama zostawiła ją z gryzaczkiem i smoczkiem. Dzisiaj w intencji dziecka i matki odbędzie się w Szczecinie uroczysta msza święta.

Tak jak w przypadku innych dzieci znalezionych w Oknie Życia, po odebraniu przez siostrę, dziewczynkę zabrało pogotowie ratunkowe. W szpitalu przejdzie gruntowne badania i poczeka, aż zwolni się miejsce w pogotowiu rodzinnym. W tym samym momencie rusza procedura adopcyjna. Jednak biologiczni rodzice mają 6 tygodni na zmianę decyzji i zgłoszenia się po dziecko.

To kolejne dziecko w Oknie Życia w Szczecinie

Okno Życia w Szczecinie działa od dziesięciu lat. Zostało otworzone 16 października 2009 roku, czyli w 31. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Jest otwarte przez całą dobę i czuwają nad nim siostry z dwóch zgromadzeń: Uczennic Krzyża i Służebniczek Starowiejskich.

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować