×

Kazała wypić 5-latce płyn do dezynfekcji. Dziewczynka doznała poważnych oparzeń

Przedszkolanka kazała wypić 5-latce płyn do dezynfekcji! Dziewczynka trafiła do szpitala z silnymi oparzeniami przewodu pokarmowego. Lekarze walczyli o jej życie przez kilka dni. Na szczęście dziecko udało się uratować.

Kazała wypić 5-latce płyn do dezynfekcji

W przedszkolu, do którego chodziła 5-letnia dziewczynka, nauczycielka podała jej szklankę z… płynem do dezynfekcji naczyń. Kobieta nie ma pojęcia, jak do tego doszło. Zarzeka się, że nie zrobiła tego świadomie. Funkcjonariuszom zeznała, że była przekonana, że to był sok.

Jeśli wierzyć w to, co mówi, będzie musiała wytłumaczyć się z tego, w jaki sposób płyn do dezynfekcji naczyń znalazł się na stole, przy którym siedziały przedszkolaki.

Dziewczynka doznała oparzeń II stopnia przewodu pokarmowego i przełyku

Aż ciężko wyobrazić sobie, przez jakie katusze musiała przejść 5-letnia dziewczynka. Lekarze ze szpitala w miejscowości Żygulowsk (Rosja) walczyli o jej życie i zdrowie przez kilka dni.

Dziś jej stan jest stabilny, ale będzie musiała przejść jeszcze długotrwałe leczenie. Doznała bowiem oparzeń II stopnia przewodu pokarmowego i przełyku.

Ta historia pokazuje, że ostrożności nigdy za wiele. Jeśli jednak kiedykolwiek spotkałaby Cię podobna przykra sytuacja, pamiętaj, aby nigdy nie wywoływać wymiotów u dziecka, ponieważ przez refluks może dojść do ponownego poparzenia przełyku! Od razu należy zadzwonić po pogotowie i nalegać, aby poszkodowana osoba piła dużo wody.

Miejmy nadzieję, że dziewczynka niedługo dojdzie do siebie, a sprawa nauczycielki w końcu się wyjaśni

kazała wypić 5-latce płyn

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik

Może Cię zainteresować