×

Kasjerka powiedziała, co myśli o chorobie jej synka. Reakcja matki wprawiła ją w osłupienie

Wychowanie dziecka potrafi być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli jest to nasza pierwsza pociecha i zupełnie inaczej wyobrażaliśmy sobie opiekę nad nią. Dla każdego rodzica najważniejsze jest, aby maleństwo urodziło się zdrowe. Niestety, dzieci czasem przychodzą na świat chore lub z upośledzeniem. Dla niektórych rodziców oznacza to koniec świat. Zaś inni szybko się otrząsają i żyją dalej.

Dziecko jak każde inne

Opublikowany przez Hand Me Downs na 23 marca 2017

Pewna kobieta postanowiła wyznać prawdę na temat tego, jak żyje jej się z chorym synkiem. Dla niej nie ma znaczenia, że Gabe ma zespół Downa. Czasami nawet zapomina o tym, że jest chory. Ten dwuletni chłopczyk jest pełen energii i jak każde dziecko, od czasu do czasu, wpada w złość. Jest uparty, ale bardzo troskliwy, a gdy jego siostrzyczka płacze, natychmiast biegnie dowiedzieć się, czy nic jej nie jest. Kiedy wie, że zrobił coś źle, stara się wejść na kolana i pogłaskać twarz swojej mamy, aby powiedzieć, jak bardzo ją kocha.

Smutna prawda

Zapominam, o chorobie bo przecież Gabe to mój malutki chłopiec. Kiedy na niego patrzę, nie widzę zespołu Downa, widzę moje dziecko, brata Abi, słodkiego i świadomego chłopczyka. Przez to, że zapominam jest mi ciężko, zwłaszcza wtedy, gdy inni mi o tym przypominają.

Rozmowa z kasjerką

Opublikowany przez Hand Me Downs na 29 sierpnia 2016

Któregoś dnia mama wybrała się z dziećmi do sklepu. Kiedy stała przy kasie, ekspedientka wydała jej resztę i ze smutkiem w oczach powiedziała:

Przykro mi, że nie wiedziała Pani przed jego przyjściem na świat, jaki się urodzi. Teraz robią na to testy

Zdenerwowana tym, co usłyszała, nie wytrzymała. Wiele razy słyszała różne słowa na temat synka, lecz większość wyrażała skruchę i smutek. Uświadamiała wtedy wszystkich, że Gabe jest normalny, a jego wychowanie wygląda tak samo, jak w przypadku innych dzieci. Często czuła wzrok obcych osób i słyszała szepty, lecz tym razem miarka się przebrała.

What's a momma to do on a surprise night home from work?! Why take the family to Chik-fil-a! (They know us there, think that's a sign we go too often?)

Opublikowany przez Hand Me Downs na 24 listopada 2014

Sherry uśmiechnęła się do kasjerki i powiedziała:

No właśnie! Naprawdę znacznie ciężej jest się pozbyć dziecka, gdy już się urodzi. Wiem, bo próbowałam

Kobieta stojąca za ladą szeroko otworzyła usta i z niedowierzaniem się w nią wpatrywała. Wtedy mama Gabe’a powiedziała coś jeszcze

Uważasz, że zabicie go, gdy był w brzuchu jest w porządku, ale gdy już przyszedł na świat to jest niemoralne? Widzisz, dla mnie nie ma różnicy – przerwanie ciąży to też morderstwo. Będąc w ciąży wiedziałam dokładnie, jaki się urodzi. Wtedy był moim synem i teraz też nim jest

Sherry postanowiła podzielić się swoją historią na blogu. Chce, aby ludzie patrząc na jej syna widzieli Gabe’a, a nie „dziecko, które ma Downa”. Kobieta zdaje sobie sprawę, że takich historii jak jej jest tysiące, a sporo rodziców nie wie, jak sobie z tym poradzić, dlatego tak ważne jest dla niej dzielenie się swoimi doświadczeniami.

This little man loves to snuggle with mommy, I’ll take his snuggles any day.

Opublikowany przez Hand Me Downs na 3 lutego 2017

Pamiętaj, że każdy człowiek jest równy. Nie patrz na kogoś z wyższością tylko dlatego, że się od Ciebie różni.

Może Cię zainteresować