×

Karmiła piersią w zakrystii, na co ksiądz szybko zareagował. Kazał jej znaleźć inne miejsce

Dla ludzi wierzących chrzest dziecka to jest najważniejsze wydarzenie w życiu. Dzięki temu podkreślają jedność z Bogiem, oddają Mu swój najcenniejszy skarb i wierzą, że wszystko będzie dobrze.

Tak też myślała pewna kobieta z Warszawy, która do tego sakramentu przygotowywała się dość długo. O tym, jak została potraktowana napisała do redakcji mamadu.pl

Pewna kobieta przybliżyła sytuację, w której chrzciła córkę. W czasie przygotowań do tego sakramentu jeden z księży powiedział, że w razie nagłego wypadku można nakarmić spokojnie dzieci na zakrystii i z tego też chciała skorzystać mama z Warszawy, która po ceremonii uznała, że jej dziecko naprawdę potrzebuje jedzenia, ponieważ płacze i jest marudne.

W tej historii dowiadujemy się, że ani zakonnica, która przychodziła na zakrystię, ani kościelny nie byli urażeni tym, że matka karmi dziecko

Dopiero ksiądz, który przechodził, nagle zatrzymał się i wyprosił kobietę na zewnątrz i powiedział, że takie rzeczy powinno robić się w toalecie.

Poczułam się upokorzona, bo siadłam z boku i miałam specjalną sukienkę do karmienia

Historia od razu obiegła internet i stała się polem do dyskusji, ponieważ tak naturalna czynność, jaką jest karmienie piersią, wielu uważa, że nie powinnam być czymś szykanowanym w miejscu, w którym przed chwilą dziecko stało się Dzieckiem Bożym.

Mama była obruszona, ponieważ nigdy i nigdy w żadnym miejscu publicznym nie padły takie komentarze ani nigdy nie usłyszała negatywnych słów w swoją stronę. A nawet zdarzały się sytuacje, w których starsze kobiety mówiły, że to jest najpiękniejszy widok świata.

Czy uważacie, że toaleta pełna zarazków jest odpowiednim miejscem, aby karmić dziecko? Przecież na zakrystii nie przybywają ludzie tak licznie jak w czasie mszy, a czasem wydaje się że nie ma tam nikogo. Do tego w tej historii ksiądz jasno powiedział, że można tak w nagłych przypadkach karmić piersią. A czy to nie był nagły przypadek?

*zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować