×

To bez wątpienia najgorsza praca na świecie! Nie uwierzysz czym zajmuje się ten mężczyzna

Czyszczenie kanalizacji w Bangladeszu to bez wątpienia jedna z najbardziej niewdzięcznych prac na świecie. Człowiek, który zajmuje się tym w Dhaka, a więc w stolicy państwa, ma za zadanie odblokować miejską kanalizację bez żadnego dodatkowego, chociażby podstawowego wyposażenia, jak np. maska, która chroni przed szkodliwymi związkami emitowanymi z odpadów.

Często musi „przekopywać się” gołymi rękami przez masy ścieków po to, aby znaleźć przyczynę zablokowania odpływu w tętniącej życiem stolicy Bangladeszu.

Dhaka liczy ponad 14 milionów ludzi.

Jakiś czas temu obfite deszcze dosłownie zalały miasto, a wszystko z powodu źle zaprojektowanego systemu odpowiadającego za odpływ wody.

Pomimo szokującego wzrostu liczby zgonów pracowników, którzy odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie kanalizacji, do dnia dzisiejszego nie są im zapewniane środki bezpieczeństwa mogące ochronić ich przed utratą zdrowia, a nawet śmiercią.

Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż regularnie schodzą do kanału pełnego okrutnie śmierdzącego szlamu ryzykując przy tym swoje życie.

To straszne w jakich warunkach muszą pracować niektórzy ludzie. Mamy nadzieję, że o ich losie usłyszy jak najwięcej osób, a ich codzienna praca zacznie wyglądać zupełnie inaczej – bezpieczniej.

Polecane

Może Cię zainteresować