×

Ciężarna kobieta zasypia i nie może się wybudzić. Wtedy mąż zauważa, że zaczyna rodzić

Jody Robson jest młodą mamą z Birmingham w Wielkiej Brytanii. Od lat cierpi na bardzo dziwne i zarazem przerażające schorzenie. Mimo, że lekarze nie zdążyli postawić jeszcze ostatecznej diagnozy, sądzą, że najprawdopodobniej jest to Zespół Kleine-Levina – bardzo rzadka choroba mózgu. Sprawia, że człowiek nie może wybudzić się ze snu przez kilka dni, a w skrajnych przypadkach nawet i tygodni.

Po raz pierwszy Jody miała objaw choroby, gdy miała 12 lat i nocowała u przyjaciółki. Zasnęła i nie mogła obudzić się ze swojego snu aż przez 8 dni! A kiedy już się udało, u nastoletniej wówczas dziewczynki pojawił się także i krótkotrwały zanik pamięci.

Od tego czasu Robson miała aż ponad 50 podobnych sytuacji – przespała swoje urodziny, wakacje i święta.

Mimo, że w czasie trwania „ataku” choroby wygląda jakby nie była pogrążona we śnie, to psychicznie nie ma jej w swoim ciele. Może nawet się poruszać, ale w rzeczywistości nie jest sobą. Jej schorzenie miało też negatywny wpływ na jej małżeństwo… Mąż bardzo ją kocha, ale mówi, że niesamowicie trudno jest żyć z kimś takim jak ona.

Najbardziej ekstremalna odmiana choroby miała miejsce podczas jej ciąży. Jody wcale nie pamięta narodzin swojego pierwszego dziecka… Zasnęła dzień przed rozwiązaniem, a obudziła się trzy dni po.

Gdyby nie jej mąż, który zauważył, że godzina zero wybiła, mogłoby dojść do prawdziwej tragedii…

Nawet nie można sobie wyobrazić, co musi czuć taka osoba, której życie uzależnione jest w bezpośredni sposób od snu.

Polecane

Może Cię zainteresować