×

Zmarł Jan Kobuszewski. Wybitny aktor i artysta kabaretowy odszedł w wieku 85 lat

Właśnie dotarła do nas smutna informacja. Nie żyje Jan Kobuszewski, wybitny polski aktor teatralny, filmowy i kabaretowy. Doniesienia zostały już potwierdzone przez jego rodzinę. W chwili śmierci aktor miał 85 lat.

Nie żyje Jan Kobuszewski

Jan Kobuszewski zmarł o godzinie 9 w sobotę 28 września. Smutną informację jako pierwsze przekazało i potwierdziło „Radio Dla Ciebie”. Tymi przykrymi dla wszystkich Polaków wiadomościami podzieliła się również dyrekcja Teatru Kwadrat, w którym aktor pracował przez 37 lat.

jan kobuszewski nie żyje
Twitter

Aktor urodził się w Warszawie w 1934 roku. W latach 50. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w stolicy. Przez lata pracy na scenie był związany z wieloma teatrami, między innymi Młodej Warszawy, Wielkim, Klasycznym i Teatrem Nowym w Łodzi.

jan kobuszewski na planie
Twitter

Jan Kobuszewski na stałe zapisał się w polskiej kulturze

Mimo ogromu ról teatralnych polscy widzowie uwielbiali go przede wszystkim w niezapomnianych rolach filmowych i telewizyjnych. Jan Kobuszewski występował w kultowych komediach Stanisława Barei. Nie sposób zapomnieć jego roli w filmach „Nie ma róży bez ognia”, „Brunet wieczorową porą”, czy „Poszukiwany, poszukiwana”. Ogromną popularność przyniosły mu również występy z Kabaretem Olgi Lipińskiej i z grupą Dudek.

Prywatnie aktor był związany z Hanną Zembrzuską-Kobuszewską. Małżeństwo doczekało się jednej córki. Siostrzeńcem Jana Kobuszewskiego jest inny znany aktor, Wiktor Zborowski.

jan kobuszewski
Twitter

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie Jana Kobuszewskiego

Może Cię zainteresować

zamknij