×

Szokujące wyznanie znanego polskiego aktora: „Ksiądz sprawdzał, czy jestem chętny”

Niejednokrotnie słyszeliśmy o historiach molestowań, które mają miejsce w kościele. Ciężko w to wszystko uwierzyć, ale wyznania pokrzywdzonych zdradzają okrutną prawdę o życiu niektórych księży. Nie wszyscy oczywiście skręcili na grzeszną ścieżkę. Jednak byli i są tacy duchowni, którzy nigdy nie powinni służyć Bogu. Wie o tym znany polski aktor, który w dzieciństwie przekonał się, że ksiądz nie zawsze oznacza osobę uczciwą i oddaną sprawie… Dawid Ogrodnik o księżach nie ma dobrego zdania.

Aktor z przeszłością

Dawida Ogrodnika na pewno kojarzycie z takich produkcji jak „Ida”, „Jesteś Bogiem”, „Ostatnia rodzina” czy „Chce się żyć”. To zdolny artysta młodego pokolenia, który wie, jak poruszyć tłumy. Na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że jego słowa mają wpływ na ludzi i wiele osób go słucha, dlatego też uznał, że opowie swoją historię sprzed lat.

Zrobił to dla rozgłosu?

Takie komentarze też pojawiły się w sieci, ale Dawid skutecznie je odpiera. Nie zwierza się po to, aby kogokolwiek oczerniać. Pragnie jedynie tego, aby temat pedofilii i wybryków seksualnych niektórych duchownych został nagłośniony.

Dawid Ogrodnik o księżach

W jednym z ostatnich wywiadów dla „Urody Życia” aktor zdobył się na kilka szczerych słów o sobie. Niczego nie ukrywał i wprost powiedział, co przeżył i jak to wpłynęło na jego dorosłe życie. Zdradził także, czy mimo wszystko nadal wierzy w Boga.

Ten ksiądz wykonał gest, który miał sprawdzić moje potencjalne zainteresowanie seksem. Miałem wtedy 17 lat i dałem mu jasno do zrozumienia, że nie. To się więcej nie powtórzyło. Gdybym czuł się ofiarą, nie miałbym skrupułów, żeby podać jego imię i nazwisko

Aktor wyznał, że przez rok mieszkał na plebanii i był świadkiem sytuacji, gdy niektórzy księża dopuszczali się czynów, za które powinni być potępiani, a niestety nic takiego nie miało finalnie miejsca.

Odsetek osób homoseksualnych w Kościele jest bardzo wysoki, co samo w sobie nie jest niczym złym, ale poziom zakłamania i obłudy, który temu towarzyszy, jest już problemem. Im bardziej ksiądz jest homofobiczny, tym większe prawdopodobieństwo, że jest homoseksualny.

Byłem świadkiem sytuacji, kiedy księża pod pretekstem urlopu wyjeżdżali na seksualne orgie do Niemiec. Mieszkałem wtedy z kapitalnym księdzem. Dzięki niemu zdałem maturę, opiekował się mną i nigdy żadna krzywda mnie od niego nie spotkała

msza

Czy znani ludzie powinni nagłaśniać takie historie?

_________________________
*Miniaturka ma charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij